Dental İmplant

İmplant Diş Tedavisi Nedir?

İmplant, tıp dünyasında işlevini yerine getiremeyen organların yerine üretilen yapay materyallere verilen isimdir. İmplant diş ise; eksik dişlerin yerine yapılan estetik ve fonksiyonel uygulamalardan biridir. Diş kayıpları sonrasında takma diş, köprü gibi farklı tedavi yöntemleri uygulanıyor. İmplant diş tedavisi, bu anlamda dayanıklı, estetik ve fonksiyonel tedavi yolu olarak tercih ediliyor. Çeneye yerleştirilen yapay diş kökleri üstüne doğal görünümlü diş yerleştirilir. İmplant, birkaç aylık bir süreci kapsıyor. Çeneye yerleştirilen kökler iyileştikten sonra üzerine yerleştirilen yapay diş, tıpkı gerçek bir diş gibi işlevsellik kazanıyor.

Kimler İmplant Tedavisinden Yararlanabilir?

İmplantın doğal dişe yakın diş tedavisi olduğu bilinen, kabul edilen bir gerçek. Bu nedenle eksik dişi olan ve bu tedaviye engel herhangi bir sorunu olmayan, çene gelişimini tamamlamış herkes implant diş tedavisinden yararlanabilir. Eksik diş durumunda diş hekimi, hastanın bu tedaviye uygun olup olmadığına yönelik gerekli muayene ve kontrolleri yapar. Sorun çıkmaması halinde ise hemen işleme başlanır. Diş implantı uzun vadeli bir çözümdür.

İmplant Tedavisinin Getirdikleri

İmplant tedavileri diş hekimleri tarafından önerilen bir tedavi olup yaşam kalitesini yükseltir. İşte İmplantın getirdikleri;

Çiğneme zorluklarını önler: Protez ve benzeri diş tedavilerinde ne yazık ki çiğneme, sindirme işlemi kolaylıkla yapılamıyor. İmplant ile bu sorun ortadan kalkıyor her türlü besin istenildiği gibi çiğneniyor.

Kemik kaybını engeller: Eksik dişin olması çenedeki kemiklerin erimesine sebep olur. Kemikler dişi tutar ancak diş olmadığı takdirde erimeye mahkûm olur. Diş hekimlerinin implant tedavileri sayesinde kemik kaybına da önlem alınmış oluyor.

Psikolojik süreç: Diş kayıpları görsel ve fonksiyonel eksiklik hissi yaşatıyor. İmplant tedavisi olan kişiler, bu probleme karşı da bir atmış oluyor.

Yeme, içme, çiğneme, tat alma gibi fonksiyonları yaşamak isteyenler implantı tercih ediyor. Sizler de bu tedaviden yararlanmak, bilgi veya randevu almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz:

İLETİŞİM

Valikonağı cad. No:81/3
Nişantaşı / İstanbul

0 212 288 58 57
0 545 288 58 57