Gülüş Tasarımı

Gülüş Estetiği

Gülümsemek, en doğal ve keyifli eylemlerden biridir. Gülündüğü zaman ortaya çıkan mutluluk sadece kişiyi değil etrafındakileri de etkiler. Gülmenin hayatımızdaki yeri asla küçümsenemez. Bu nedenle diş hekimleri herkesin güvenle ve gerçekten büyük bir mutlulukla, özgüvenle gülümseyebilmesini sağlamak için gülüş estetiği tedavisi uygulamaları gerçekleştiriyor. Gülüş estetiği kapsamında dişlerdeki tüm kusurlar mercek altına alınır ve gerekli tedavi ve estetik müdahalelerle kişiye uygun bir model oluşturulur. Örneğin diş eti yapısı nedeniyle ön dişlerden biri büyük biri küçük görünüyorsa ya da komple hepsi küçük görünüyor, sadece diş eti ön plana çıkıyorsa diş hekimleri diş eti tedavisi uygulayarak hastaya bir gülüş tasarlıyor. Bu tip sorunlar büyük ve acı veren sorunlar değildir ancak sosyal yaşamı olumsuz etkilemeye yetiyor. Uzmanlar, kısa tedavilerle çözüm sağlayabildiği için hastalar bu tedavileri tercih edebilmektedir.

Gülüş Estetiği Uygulamaları

Gülüş estetiği yapılacağı zaman öncelikle hasta kapsamlı bir muayeneye alınır. Muayenede tedavi edilecek dişler belirlenir. Eğer sorunlu diş yoksa sadece görüntüyü bozan eğri, yamuk, çarpık, küçük dişler varsa öncelikle ortodontik tedaviler önerilir. Diş teli, şeffaf plak, damaklık, metal veya porselen tel gibi çeşitli yöntemlerle dişlerdeki görüntü bozuklukları düzeltilir. Bazı durumlarda tel taktırmak yerine yaprak porselen ya da porselen lamina denilen uygulama tercih edilir. Böylece daha kısa sürede sonuç alınır. Diş eğrilikleri son buluğunda diş beyazlatma tedavisine ihtiyaç duyuluyorsa uygulanır. Genel çerçevede gülüş estetiği bu şekilde gelişir. Gülüş estetiği oluştururken dişlere kişiye özel biçimler verilebiliyor.

Gülüş Estetiği Ayrıntıları ve Maliyet

Gülüş estetiği sağlıklı bir gülümseme ile birlikte kişiye rahatlık sağlıyor. Gülüş estetiği fiyatları tedavinin boyutuna göre değişiklik gösterebiliyor. Dişlerinizin durumu, istediğiniz gülüş tasarımı gibi unsurlar fiyatı etkiler. Merkezimizi arayarak randevu talep edebilir, bilgi alabilirsiniz.

NELER YAPIYORUZ

İLETİŞİM

Valikonağı cad. No:81/3
Nişantaşı / İstanbul