Gülüş Tasarımı

Gülümsemek, en doğal ve keyifli eylemlerden biridir. Gülündüğü zaman ortaya çıkan mutluluk sadece kişiyi değil etrafındakileri de etkiler. Gülmenin hayatımızdaki yeri asla küçümsenemez. Bu nedenle diş hekimleri herkesin güvenle ve gerçekten büyük bir mutlulukla, özgüvenle gülümseyebilmesini sağlamak için gülüş tasarımı tedavisi uygulamaları gerçekleştiriyor. Gülüş estetiği kapsamında dişlerdeki tüm kusurlar mercek altına alınır ve gerekli tedavi ve estetik müdahalelerle kişiye uygun bir model oluşturulur. Örneğin diş eti yapısı nedeniyle ön dişlerden biri büyük biri küçük görünüyorsa ya da komple hepsi küçük görünüyor, sadece diş eti ön plana çıkıyorsa diş hekimleri diş eti tedavisi uygulayarak hastaya bir gülüş tasarlıyor. Bu tip sorunlar büyük ve acı veren sorunlar değildir ancak sosyal yaşamı olumsuz etkilemeye yetiyor. Uzmanlar, kısa tedavilerle çözüm sağlayabildiği için hastalar bu tedavileri tercih edebilmektedir.

Gülüş Tasarımı Fiyat ve Detaylı Bilgi için Hemen Bizimle İletişime Geçin

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu

1976 Trabzon doğumludur, Orta öğrenimini Trabzon Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olup aynı sene Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. Uzm. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu 2003 yılında doktora yeterliliğini verip estetik dolgu materyalleri ile ilgili çalışmalarına başlamıştır. Aynı yıl, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalürji Fakültesi Biyomühendislik Anabilim Dalında “Biyomedikal Malzemeler ve Yapay Dokular, Şemsiye Proje, Proje No:25-DPT-07-04-01.’ Alt Proje No13: Hidroksiapatitle Güçlendirilmiş Biyokompozitlerin Fiziksel Özelliklerinin Test Edilmesi ve in vivo Uygulamaları; Alt Proje No14: Biyokompozit Üretimi ve Biyouyumluluk Testleri” projelerinde görev almıştır.

Doktora konusu olarak 3 yıl boyunca Estetik materyallerin polimerizasyon kimyası ve bu polimerizasyon sırasında oluşan etkilerin dişin pulpa dokusu üzerindeki etkileri üzerine çalışmış ve 2007 senesinde “Işıkla Polimerizasyon cihazlarının estetik dolgu materyalleri üzerine etkilerinin incelenmesi” adlı doktora tezini vererek Doktor Diş Hekimi ünvanını almıştır. Uzm. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu bu tarihten sonra Genelkurmay Başkanlığı Destek Kıtaları Baştabipliğinde Diş Tabip Teğmen olarak askerliğini tamamlayıp Nişantaşı’nda halen çalışmakta bulunduğu kendi kliniğini kurmuştur.Bunun yanında Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

Kliniğinde özel olarak ilgilendiği alanlar olan; estetik materyaller ve uygulamaları, zirkonyum destekli protezler, adeziv diş hekimliği, implant cerrahisi ve implant üstü protezlerle ilgili bir çok ulusal ve uluslararası kongreye katılmış olup IADR gibi önemli kongrelerde sunumlar yapmıştır. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Diş Estetiği

Diş Beyazlatma

Gülüş Tasarımı

Dental İmplant

Hollywood Gülüşü

Ön Diş Kaplama

Lamine Porselen

Zirkonyum Porselen

Yaprak Porselen

Gülüş Tasarımı Uygulamaları

Lamine DişGülüş estetiği yapılacağı zaman öncelikle hasta kapsamlı bir muayeneye alınır. Muayenede tedavi edilecek dişler belirlenir. Eğer sorunlu diş yoksa sadece görüntüyü bozan eğri, yamuk, çarpık, küçük dişler varsa öncelikle ortodontik tedaviler önerilir. Diş teli, şeffaf plak, damaklık, metal veya porselen tel gibi çeşitli yöntemlerle dişlerdeki görüntü bozuklukları düzeltilir. Bazı durumlarda tel taktırmak yerine yaprak porselen ya da porselen lamina denilen uygulama tercih edilir. Böylece daha kısa sürede sonuç alınır. Diş eğrilikleri son buluğunda diş beyazlatma tedavisine ihtiyaç duyuluyorsa uygulanır. Genel çerçevede gülüş estetiği bu şekilde gelişir. Gülüş estetiği oluştururken dişlere kişiye özel biçimler verilebiliyor.

Gülüş Odaklı Estetik Diş Uygulamaları

Gülüş estetiği sağlıklı bir gülümseme ile birlikte kişiye rahatlık sağlıyor. Gülüş estetiği fiyatları tedavinin boyutuna göre değişiklik gösterebiliyor. Dişlerinizin durumu, istediğiniz gülüş tasarımı gibi unsurlar fiyatı etkiler. Merkezimizi arayarak randevu talep edebilir, bilgi alabilirsiniz.

Burada önemle üzerinde durduğumuz konu estetik diş uygulamalarını gerçekleştiren diş hekiminin konu hakkındaki uzmanlığı ve modern tekniklere yaklaşımıdır. Estetik diş uygulamalarında kişiye uygun olmayan tedavilerin geri dönüş imkanı çok azdır. Bu nedenle asıl amaç tedaviyi baştan doğru kurgulamak ve buna göre adım adım gerçekleştirmektir.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu gülüş tasarımı ve diş estetiği tedavilerinde yıllardır yüzlerce hastaya hizmet vermektedir. Hem bu alandaki yoğun tecrübesi hem de akademik kariyeri neticesinde sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan hastalar tarafından ilgi görmektedir. Estetik diş uygulamaları ve gülüş tasarımı hakkında detaylı bilgi almak için bize whatsapp üzerinden yazabilir veya bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz hemen kontrol randevusu alarak tedavi planınıza adım atabilirsiniz.