Hakkımızda

Estetik Diş Hekimliği

Diş sağlığı zaten olmazsa olmazımız. Fakat bunun yanında estetik bakış açısı da kullanım açısından ve sosyal iletişim bakımından büyük önem taşıyor.

Önce İnsan Sağlığı

İnsan sağlığı ve sağlık yararına uygulamalar geliştirmek tüm tedavilerin başlangıç noktasını oluşturuyor.

Teknolojik Yaklaşım

Her alanda olduğu gibi diş sağlığı alanında da teknolojinin daha aktif olduğu bir dönem yaşanıyor. Teknolojiyi ağız ve diş sağlığı tedavisinde kullanırken zamanı ve oranı doğru ayarlamak önem taşıyor.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu 1976 Trabzon doğumludur, Orta öğrenimini Trabzon Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olup aynı sene Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. Uzm. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu 2003 yılında doktora yeterliliğini verip estetik dolgu materyalleri ile ilgili çalışmalarına başlamıştır. Aynı yıl, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalürji Fakültesi Biyomühendislik Anabilim Dalında “Biyomedikal Malzemeler ve Yapay Dokular, Şemsiye Proje, Proje No:25-DPT-07-04-01.’ Alt Proje No13: Hidroksiapatitle Güçlendirilmiş Biyokompozitlerin Fiziksel Özelliklerinin Test Edilmesi ve in vivo Uygulamaları; Alt Proje No14: Biyokompozit Üretimi ve Biyouyumluluk Testleri” projelerinde görev almıştır.

Doktora konusu olarak 3 yıl boyunca Estetik materyallerin polimerizasyon kimyası ve bu polimerizasyon sırasında oluşan etkilerin dişin pulpa dokusu üzerindeki etkileri üzerine çalışmış ve 2007 senesinde “Işıkla Polimerizasyon cihazlarının estetik dolgu materyalleri üzerine etkilerinin incelenmesi” adlı doktora tezini vererek Doktor Diş Hekimi ünvanını almıştır. Uzm. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu bu tarihten sonra Genelkurmay Başkanlığı Destek Kıtaları Baştabipliğinde Diş Tabip Teğmen olarak askerliğini tamamlayıp Nişantaşı’nda halen çalışmakta bulunduğu kendi kliniğini kurmuştur.Bunun yanında Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

Kliniğinde özel olarak ilgilendiği alanlar olan; estetik materyaller ve uygulamaları, zirkonyum destekli protezler, adeziv diş hekimliği, implant cerrahisi ve implant üstü protezlerle ilgili bir çok ulusal ve uluslararası kongreye katılmış olup IADR gibi önemli kongrelerde sunumlar yapmıştır. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Telefonla Ulaşabilirsiniz

Telefonla Arayarak veya Form Doldurarak Randevunuzu Alabilirsiniz