Diş Estetiği

Güzellik kavramını ifade eden bir kelime olan estetik; en basit tanımıyla “güzel” demektir. Kelimenin kökeni Yunancada duygu, duyum, algı gibi anlamlara gelen “aisthesis” geldiği tahmin ediliyor. Günümüzdeki estetik duygusunun nerede olduğuna bakarsak eğer aslında yaşamın tam merkezinde olduğunu görebiliriz. Estetik diş hekimliği, son yıllarda daha çok öne çıkan bir kavram. Ülkemizin bu konuda cazibe merkezi olması, yetenekli diş hekimlerinin çoğalması farklı ülkelerden kişilerin, diş estetiği tedavileri için Türkiye’yi tercih etmesini sağlıyor.

Diş Estetiği ve Gülüş Tasarımı Fiyat ve Detaylı Bilgi için Hemen Bizimle İletişime Geçin

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu

1976 Trabzon doğumludur, Orta öğrenimini Trabzon Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olup aynı sene Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. Uzm. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu 2003 yılında doktora yeterliliğini verip estetik dolgu materyalleri ile ilgili çalışmalarına başlamıştır. Aynı yıl, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalürji Fakültesi Biyomühendislik Anabilim Dalında “Biyomedikal Malzemeler ve Yapay Dokular, Şemsiye Proje, Proje No:25-DPT-07-04-01.’ Alt Proje No13: Hidroksiapatitle Güçlendirilmiş Biyokompozitlerin Fiziksel Özelliklerinin Test Edilmesi ve in vivo Uygulamaları; Alt Proje No14: Biyokompozit Üretimi ve Biyouyumluluk Testleri” projelerinde görev almıştır.

Doktora konusu olarak 3 yıl boyunca Estetik materyallerin polimerizasyon kimyası ve bu polimerizasyon sırasında oluşan etkilerin dişin pulpa dokusu üzerindeki etkileri üzerine çalışmış ve 2007 senesinde “Işıkla Polimerizasyon cihazlarının estetik dolgu materyalleri üzerine etkilerinin incelenmesi” adlı doktora tezini vererek Doktor Diş Hekimi ünvanını almıştır. Uzm. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu bu tarihten sonra Genelkurmay Başkanlığı Destek Kıtaları Baştabipliğinde Diş Tabip Teğmen olarak askerliğini tamamlayıp Nişantaşı’nda halen çalışmakta bulunduğu kendi kliniğini kurmuştur.Bunun yanında Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

Kliniğinde özel olarak ilgilendiği alanlar olan; estetik materyaller ve uygulamaları, zirkonyum destekli protezler, adeziv diş hekimliği, implant cerrahisi ve implant üstü protezlerle ilgili bir çok ulusal ve uluslararası kongreye katılmış olup IADR gibi önemli kongrelerde sunumlar yapmıştır. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Diş Estetiği

Diş Beyazlatma

Gülüş Tasarımı

Dental İmplant

Hollywood Gülüşü

Ön Diş Kaplama

Lamine Porselen

Zirkonyum Porselen

Yaprak Porselen

Diş Estetiği Neler Sunuyor?

Ağız ve diş sağlığı fonksiyonel bir yeme – içme yaşamı için önemlidir. Ancak dişlerin görüntüsü estetik anlayış için de dikkate alınmalıdır. Yüz bölgesinin tam odağında yer alan dişler, problemli olduğu takdirde kişiyi rahatsız eder. Araştırmalar ve istatistikler kişilerin yeni tanıştığı birinde ilk olarak gözlere sonrasında ise dişlere baktığını gösteriyor. İlk intibada etkili olan dişlerin, düzgün bir görüntüde olması genellikle hastalar tarafından tercih edilen bir durumdur. Diş estetiği hekimliği, dişleri kişiye özel şekilde tedavi ediyor. Sosyal yaşantıyı olumsuz etkileyen  çarpık, küçük ,  lekeli ve aşınmış dişler sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü estetik diş uygulamaları tedavilerle çözüm getiriyor.

Gülüş Odaklı Estetik Diş Uygulamaları

Estetik diş tedavilerinde en önemli şey kişinin sağlıklı ve parlak bir gülümsemeye sahip olmasıdır. Diş hekimleri, estetik uygulamalarda öncelikle gülüş tasarımı yapıyor, hastanın gülüşüne göre tedaviyi şekillendiriyor. Zira gülüş her şeyden önemlidir. Kişi güldüğünde ön ve yan dişlerdeki tüm görüntü olduğu gibi ortaya çıkar. Kahkaha attığında veya şaşırma eylemi sonucunda ağzını açtığında arka bölümdeki dişlerdeki sorunlar öne çıkar. Gülüş tasarımı kapsamında hastanın ön ve yan dişlerindeki eğrilikler, renk değişimleri, ayrıklıklar tedavi edilir. Estetik diş uygulaması için tercih edilecek tedavilerde doğal görüntü oluşturulmaya çalışılır, bu yüzden dişin yapısına uyum sağlayacak kaliteli materyaller kullanılır.

Detaylı Bilgi için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gülüş tasarımı, önceden tasarlanmış hazırlıklı bir tedavi planıdır. Diş hekiminiz dolgulardan ve kuronlardan ortodonti tedavilerine veya diş beyazlatma veya kompozit yapıştırma gibi kozmetik tedavilere kadar çeşitli tedaviler önerebilir.

Sağlıklı bir gülümsemeyi sürdürmeniz için klinik olarak gerekli olan diş tedavilerini kapsayacak şekilde total bir uygulama yapılır. Bununla birlikte, gülüşünüzün görünümünden tamamen memnun değilseniz, özel olarak tedavi sağlanarak size bir gülümseme tasarımı çalışması yapılarak sahip olduğunuz kozmetik veya estetik endişelerinizi gidermek için özel bir tedavi planı oluşturabilir.

Kimler Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği Tercih Ediyor?

Eksik, çarpık, kırık ve çizik dişleri olanlar bu tedavi yöntemine başvuranlar arasındadır. Bunun yanı sıra dişlerinde lekelenmeler oluşan ve diş renginde bozulmalar meydana gelen kişiler de yine tedavi kapsamında değerlendirilebilmektedir.

Her ne kadar bu sorunlar bir diş sağlığı sorunu gibi görünse de bir süre sonra kişiyi sosyal alanda da etkileyebilmektedir. Bu konumda olanlar için tedavi planlanır ve gülüş tasarımı için adımlar atılır.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu İhtiyaçlarınızı Belirleyerek Bir Tedavi Planı Hazırlar

Diş beyazlatma ve kozmetik düzleştirmeden kompozit yapıştırma ve kaplamalara kadar pek çok diş tedavisi mevcuttur. Bu terimler hakkında tedavi planınız oluşurken Dr. Özcan Çakmakcıoğlu size gerekli bilgileri vermektedir. Sizin için uygulanabilecek tedavi seçeneklerinin neler olduğu belirlenir ve size sunulur.

Diş Estetiği ve Gülüş Tasarımı Tedavi Süreci Nedir?

İlk konsültasyonunuzda diş hekiminiz hangi değişiklikleri yapmak istediğinizi öğrenecek ve sizin için doğru olan diş tedavilerini önerecektir. Bunlar beyaz dolgular ve kompozit yapıştırma gibi restoratif tedavilerden beyazlatma gibi kozmetik tedavilere kadar değişebilir.

Daha sonra, amaçlanan gülüşünüzü elde etmenize yardımcı olmak için diş hekiminiz bir tedavi planı tasarlayacaktır. Tedavinin her aşaması ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Gülüş Tasarımına Hangi Tedaviler Dahil Edilebilir?

Gülüş tasarımının bir parçası olarak, diş hekiminiz şu tedavilerden bazılarını önerebilir:

  • Dolgular, kuronlar veya kaplamalar – Dişlerinizin işlevini ve görünümünü eski haline getirmek için.
  • Diş implantları veya köprüler – Eksik dişleri değiştirmek ve gülüşünüzün görünümünü geri kazanmak için.
  • Ortodonti – Geleneksel sabit diş tellerinden neredeyse görünmez şeffaf hizalayıcılara kadar farklı seçenekler.
  • Kozmetik diş düzleştirme – Ön dişleri düzeltmek için bir dizi seçenek.
  • Diş beyazlatma – Size uygun bir beyazlatma tedavisi seçilebilir.
  • Kompozit yapıştırma – Kompozit yapıştırma çatlakları, talaşları, boşlukları ve diğer kozmetik sorunları düzeltebilir.

Tüm sorularınız ve fiyat bilgisi için bize Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.