Diş Estetiği

Diş Estetiği

Güzellik kavramını ifade eden bir kelime olan estetik; en basit tanımıyla “güzel” demektir. Kelimenin kökeni Yunancada duygu, duyum, algı gibi anlamlara gelen “aisthesis” geldiği tahmin ediliyor. Günümüzdeki estetik duygusunun nerede olduğuna bakarsak eğer aslında yaşamın tam merkezinde olduğunu görebiliriz. Estetik diş hekimliği, son yıllarda daha çok öne çıkan bir kavram. Ülkemizin bu konuda cazibe merkezi olması, yetenekli diş hekimlerinin çoğalması farklı ülkelerden kişilerin, diş estetiği tedavileri için Türkiye’yi tercih etmesini sağlıyor.

Diş Estetiği Neler Sunuyor?

Ağız ve diş sağlığı fonksiyonel bir yeme – içme yaşamı için önemlidir. Ancak dişlerin görüntüsü estetik anlayış için de dikkate alınmalıdır. Yüz bölgesinin tam odağında yer alan dişler, problemli olduğu takdirde kişiyi rahatsız eder. Araştırmalar ve istatistikler kişilerin yeni tanıştığı birinde ilk olarak gözlere sonrasında ise dişlere baktığını gösteriyor. İlk intibada etkili olan dişlerin, düzgün bir görüntüde olması genellikle hastalar tarafından tercih edilen bir durumdur. Diş estetiği hekimliği, dişleri kişiye özel şekilde tedavi ediyor. Sosyal yaşantıyı olumsuz etkileyen  çarpık, küçük ,  lekeli ve aşınmış dişler sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü estetik diş uygulamaları tedavilerle çözüm getiriyor.

Gülüş Odaklı Estetik Diş Uygulamaları

Estetik diş tedavilerinde en önemli şey kişinin sağlıklı ve parlak bir gülümsemeye sahip olmasıdır. Diş hekimleri, estetik uygulamalarda öncelikle gülüş tasarımı yapıyor, hastanın gülüşüne göre tedaviyi şekillendiriyor. Zira gülüş her şeyden önemlidir. Kişi güldüğünde ön ve yan dişlerdeki tüm görüntü olduğu gibi ortaya çıkar. Kahkaha attığında veya şaşırma eylemi sonucunda ağzını açtığında arka bölümdeki dişlerdeki sorunlar öne çıkar. Gülüş tasarımı kapsamında hastanın ön ve yan dişlerindeki eğrilikler, renk değişimleri, ayrıklıklar tedavi edilir. Estetik diş uygulaması için tercih edilecek tedavilerde doğal görüntü oluşturulmaya çalışılır, bu yüzden dişin yapısına uyum sağlayacak kaliteli materyaller kullanılır.

Detaylı Bilgi için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.

NELER YAPIYORUZ:

İLETİŞİM

Valikonağı cad. No:81/3
Nişantaşı / İstanbul