Zirkonyum İmplant Tedavisi Nedir?

Zirkonyum İmplant Tedavisi Nedir?

Zirkonyum, tıbbın birçok alanında kullanılan beyaz renkli bir maddedir. Sağlıklı, dayanıklı ve insan vücuduyla uyumlu olması zirkonyumun diş tedavilerinde öne çıkmasını sağlıyor. İmplant ise eksik diş tedavilerinde son yılların yaygın olarak tercih edilen ve uzun ömürlü diş tedavisidir. Zirkonyum implant ülkemizde sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Eskiden dişlerin sağlam olması için gri-siyah renkli metal tabakalar kullanılırdı. Şimdilerde zirkonyum, metal desteğinden bağımsız aynı dayanıklı bir tedavi için tercih ediliyor. İmplant üstü zirkonyum yapımıyla hastalara ağız ve diş sağlığı bakımından dayanıklı bir tedavi sunulmuş oluyor.

İmplantta Zirkonyum Tercih Edilmesinin Sebepleri

Zirkonyum implant özellikle dayanıklılığıyla tercih sebebidir. Ancak her anlamda dikkat çekici özelliklere sahiptir. Zirkonyum dişler ortalama olarak uzun ömürlüdür, doğal dişlerle büyük oranda uyumluluk gösterir, metal içermez, diş eti rahatsızlıklarına karşı yardımcı olmaktadır. Bu malzeme ile doğal dişe yakın diş görüntüsü elde edilebiliyor. İmplant tedavisinde dişin kullanılacak malzemeyi kabul etmesi, uyum sağlaması çok önemlidir. Zirkonyum hem görüntüsüyle hem yapısıyla bu uyumu sağlar, dayanıklılığıyla ve estetik görüntüsüyle yaygın olarak tercih edilmektedir.

Zirkonyum İmplant Tedavi Süreci

İmplant tedavisi sürece yayılan bir tedavidir. İmplant dişte öncelikle çeneye cerrahi işlemlerle vida dediğimiz aparat yerleştirilir. Akabinde ise bu yapay diş köklerinin çene kemiğiyle uyum yakalaması beklenir. Bu bekleme süreci genellikle üç ay kadar sürer. Süre sonunda implant üstü zirkonyum aşamasına geçilmek için hastadan ölçü alınır. Bu tedavide sadece bekleme süresi uzundur geri kalan işlemler sınırlı bir sürede tamamlanır.

İmplant Sonrası Diş Bakımı

Tedavi bittikten sonra yapılacak düzenli diş bakımı yeterlidir. Tedaviden sonra ilk dönemler hafif bir sıcak – soğuk hassasiyeti olabilir ancak bu geçici bir durumdur. Dişlerin uzun ömürlü olabilmesi için hastanın temizliğini, diş kontrollerini düzenli yapması önerilir. İmplant ve zirkonyum iki farklı diş malzemesi olup her ikisi de dayanıklılığa sahiptir. Bu nedenle düzenli bakım yapıldığında uzun süre sağlıklı kullanım sağlar.

Zirkonyum İmplant Fiyatları

Diş tedavisi fiyatları her yıl belli ölçülerde güncellenir ve tedavilerin çoğu hastaya uygulanacak tedavinin kapsamına bağlı değişir. Bu tedavinin fiyatları bu nedenle hastaya özel olarak ihtiyaçlarına ve diş sayısına göre oluşturulmaktadır. Tedavilerin süresi, içeriği ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, muayene için randevu oluşturabilirsiniz.