Vidalı Diş

Vidalı Diş

Vidalı diş yani implant diş tedavisi; bir ya da birden fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan estetik ve fonksiyonel bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamayı yaptıran kişiler, uzun kalıcılığa sahip implantlara sahip olabilirler.

Diş desteği doğrudan çene kemiğinden ve vidalardan alır. Köklerinde vida olduğundan diş kökü güçlüdür. Diş dünyasında önemli bir noktada yer alan implant, hastaların sağlam, dayanıklı, fonksiyonel ve estetik dişe kavuşmasını sağlıyor.

Çene bölümüne yerleştirilen vidaların iyileşme süreci birkaç hafta, vidanın dokuyla kaynaşması ise birkaç ay sürebiliyor. Bu süreç sonrasında işlem devam ediyor.

Hastaya özel tasarlanan porselen veya farklı bir materyalden üretilmiş diş, vidanın üzerine yerleştirilerek estetik görüntü tasarlanıyor. İmplant diş tedavisinden ağzında hiç diş olmayan kişiler dahil yararlanabiliyor.

Vidalı Diş Yaptırmak

Bu uygulama kişilerin yaşamını ve diş problemlerini etkilemektedir. Diş kaybı olan veya protez diş kullanan kişiler hiçbir zaman yeme eylemini rahat yapamaz hep bir stres yaşayarak yemek yer. Üstelik ön veya yan dişlerde bir kayıp yaşanmış ise sosyal yaşam zorlaşır, kişi gülümsemekten kaçınır.

Bu tedavi sayesinde bu iki önemli sorun çözüme kavuşturuluyor. Bir yemeğin tadını almak için sağlıklı, güçlü dişlere ihtiyaç vardır. Yemeği çiğnemeden sadece yutmak asla keyif ve tat vermez. Ayrıca bu durum sindirim problemlerine de neden olabilir.

Vidalı diş sonrasında hastaların en çok dile getirdiği memnuniyet bu detay oluyor. Tedavi sayesinde sert yiyeceklerde bile endişe duymadan çiğneme fonksiyonunu kullanabiliyor olmak, yemeklerden tat alabiliyor olmak hastaların kazanımlarından biridir. Bu aynı zamanda estetik tedavisi kabul ediliyor.

Vidalı Diş Yapım Süreci

Ücretler yapılacak işleme göre değişkenlik gösterebilir. Fakat genel anlamda sıradan diş tedavilerinden daha yüksektir. Vidalı diş tedavisi ve fiyatları için merkezimizi arayarak randevu talep edebilirsiniz.