Tek Diş İmplant

Tek Diş İmplant

Tekli diş kayıplarında, tedavi için porselen köprü ya da implant uygulaması gerçekleştirilir. Diş kaybı eğer gülüş tasarımını etkiliyorsa tedavinin ertelenmemesi önerilir. Zira görünürdeki eksik dişler gülüşü etkiliyor ve kişilere özgüvensizlik veriyor. Köprü tedavisinde diş kaybının olduğu bölümdeki komşu iki diş küçültülerek sabit köprü yapılıyor. Ancak günümüzde birçok kişi ekstra bir dişe işlem yapılmasını istemediğinden ve ömürlük bir tedavi tercih ettiğinden tek diş implant tedavisi uygulanıyor. Tekli diş kayıplarındaki tedavilerin başarı oranı incelendiğinde implantın kalıcı bir başarı sağladığı görülüyor. Köprü tedavisinde yaşanılan protez altı çürük, diş kaybı gibi sorunlar implant tedavisinde yaşanmıyor. Komşu dişlerin tam anlamıyla korunduğu, diş kaybının ise başarıyla önlendiği implant tedavisinde, hastalar verimli sonuçlar elde ediyor.

Tek Diş İmplant Nasıl Yapılıyor?

Tek diş implant tedavisi uzun ömürlü, komşu dişlere zarar vermeyen, diş kesilmesini gerektirmeyen, kişilere ideal bir ağız ve diş sağlığı sunan, estetik anlamda kişiye bütünlük kazandıran, yeme – içme işlemini kolaylaştıran bir tedavidir. İmplant tedavi süresi diğer tedavilere oranla biraz daha uzun sürmesine rağmen hastalar beklentilerini karşılayan sonuçlar aldığı için tedaviden hoşnut kalıyor. İmplant uygulaması diş hekimlerinin sıklıkla yaptığı bir tedavi olduğundan günümüzde başarılı sonuçlar alınabiliyor. Hastalar için ilk aşamadaki implant vidasını yerleştirme işlemi sonrasında hafif ağrılı bir dönem söz konusu ancak ağrı kesici ve soğuk kompres desteği ile bu dönem atlatılıyor. Sonrasında birkaç ay vidanın çene kemiğiyle kaynaşması süreci yaşanır. Bu süreç sonunda ise implant üstü protez yerleştirilir ve tedavi sonlanır.

Tek diş implant ücretleri için önce genel muayene olmak gerekiyor. Bazı durumlarda ücreti etkileyen ek unsurlar ortaya çıktığından net bir ücret belirtmek yanıltıcı olabiliyor. Diş kliniğimizi arayarak ya da randevu oluşturarak tek diş implantı hakkında gerekli bilgileri alabilir, muayene olmak için merkezimize gelebilirsiniz. Diş merkezimizdeki uzman diş hekimleri, kapsamlı muayene sonrasında tekli diş kaybı için ideal olan tedavi seçeneklerini sunuyor ve kararınıza göre tedaviyi şekillendiriyor. İmplant ya da diğer tüm diş tedavileri için diş merkezimiz bir telefon uzağınızda hazır bekliyor.