Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 Yılında Hangi Düzeyde?

Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 Yılında Hangi Düzeyde?

Çoğu insan için diş implantları, hasarlı, sağlıksız veya eksik dişleri değiştirmek için en iyi seçenektir. Ancak tek diş implant fiyatları 2021 yılında da her sene olduğu gibi artış göstermiştir. Bu maliyetler neye göre değişmektedir nelere dikkat etmelisiniz kısaca bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz. İmplant fiyatları kişinin diş yapısına göre şekillenebilmektedir. Buradan bu ücretleri yazmamız mümkün olmadığından hemen bize ulaşarak detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 Yılında Neye Göre Belirlenir?

Dental implant prosedürleri son derece kapsamlı ve detaylıdır. Tedavi sürecini etkileyen bir çok maliyet unsuru bulunur. Her prosedürün birden fazla bölümü vardır ve tüm bu bölümler maliyete etki etmektedir.

Diş implantının nihai maliyetine giren unsurlar genel olarak şu şekildedir:

  • 3D görüntüleme dahil kapsamlı diş muayenesi
  • Gerekirse problemli dişlerin çekimi
  • Dental implantın montajı
  • Abutment donanımının yerleştirilmesi
  • Diş kronunun imalatı
  • Kronun yerleştirilmesi
  • Kullanılan implantın kalitesi
  • İmplantı uygulayan diş hekiminin tecrübesi

Genel olarak, implantlar çok uzun ömürlü yatırımlardır ve buna göre de fiyatlandırılır. Standart bir fiyatın olmamasının ana nedeni, implant prosedürünün diğer prosedürlerden daha farklı olmasıdır. Örneğin, dolgu gibi tek ve standart bir hizmetten farklı olarak, implant ücretleri işin türüne ve karmaşıklığına göre değerlendirilir. Dilerseniz bize hızlı bir şekilde ulaşarak detaylı fiyat bilgisi talep edebilirsiniz.

Başka bir deyişle, ön muayenede BT taraması yaptırıp yaptırmadığınız veya sinüs kaldırma veya kemik grefti gerekip gerektirmediği ve ne tür kemik grefti gerektiği gibi değişkenlerin tümü nihai fiyatı etkiler.

Diş implantlarınızın fiyatını etkileyen ek faktörler arasında diş hekiminin bu alandaki tecrübesi ve ortaya çıkarmış olduğu başarılı tedaviler de önemli bir yer tutmaktadır.

Tek Diş İmplant Nasıl Oluyor?

İmplant sadece çene kemiğine giren metal veya seramik vidadır. Fakat bu bir implant tedavisinin tamamlanması için yeterli değildir. Buna ek olarak, bir abutmente ve kuronun kendisine ihtiyacınız vardır. Bu ürünlerin hepsinin ayrı fiyatları vardır.

Birçok hastada, çene kemiğini implantı sabit tutacak kadar sağlıklı hale getirmek için sinüs kaldırma veya kemik grefti uygulanması gerekir. Bu da maliyeti etkilemektedir.

Çoğu Avrupa ülkesi ve Amerika ile karşılaştırıldığında ülkemizdeki implant ücretleri yurt dışına göre daha uygundur. Bu nedenle her yıl dünyanın farklı noktalarından hastalar Dr. Özcan Çakmakcıoğlu’nu ziyaret ederek diş implantı tedavisi yaptırmaktadır.

İmplant tedavisinde sonradan sürprizlerle karşılaşmamak için mutlaka baştan tüm maliyetleri görüşmüş olmak gerekir. Örneğin implant tedavisi sürecinde çene cerrahı da tedaviye dahil olacaksa bunun yaratacağı ek maliyetler hakkında mutlaka diş hekiminden bilgi alınız. Genellikle böyle durumlara karşı diş hekimiyle tüm implant tedavisini kapsayan toplam bir fiyat üzerinden görüşmek daha iyi bir seçenek olarak görülmektedir.

Tek Diş İmplant Fiyatları 2021 Yılında Sigorta Tarafından Karşılanıyor Mu?

Bazı sigortalar poliçenin türüne ve içeriğine göre bazı diş tedavilerini kapsayabilmektedir. Fakat burada poliçenin içeriği çok belirleyici olmaktadır. Aynı zamanda özel sağlık sigortası poliçesinin hangi diş kliniklerinde geçerli olduğu da incelenmelidir. Bu konuda özel sağlık sigortanızın bağlı olduğu kuruluşla iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Diş Tedavinizi Planlarken Maliyet Konusunda Neye Dikkat Etmelisiniz?

Diş implantı son derece kapsamlı ve hassas bir tedavidir. İmplant seçiminden, seçilen implantın yerleştirilmesine kadar her adım ayrı bir hassasiyet ve önem gerektirir. Burada asıl önemli kısım ise uygulanan tedavinin yanlış olması durumunda kalıcı hasarlara neden olabilmesidir. Diş implantı doğru uygulandığında nasıl ki çok uzun ömürlü oluyorsa; yanlış uygulandığında da geri dönüşü çok zor olan sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Bunun için öncelikli tavsiyemiz bu konuda uzmanlığı olan ve daha önceden başarılı uygulamalar gerçekleştirmiş bir diş hekimiyle çalışmanızdır. Seçtiğiniz diş hekiminin daha önce gerçekleştirdiği tedavilerin fotoğraflarını inceleyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz. Yine aldığı eğitimler ve sahip olduğu teknik donanım da bu konuda önemlidir. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu bu konuda uzmanlaşmış ve uzun yıllardır tecrübe sağlamış bir diş hekimidir. Gerçekleştirdiği tedavilerin sonuçları da bunu ortaya koymaktadır. Aynı zamanda Dr. Özcan Çakmakcıoğlu özel bir üniversitede akademik olarak ders vermektedir. Bu nedenle seçiminizi yaparken bu kriterleri mutlaka göz önünde bulundurunuz.

Eksik Diş ile Yaşamak ve İmplant Tedavisini Geciktirmek Size Ne Gibi Sorunlar Çıkarabilir?

Eksik diş öncelikle yaşam kalitesini negatif yönde etkilemektedir. Bu nedenle acilen önlem alınması gerekir. Bunun yanı sıra eğer eksik diş ön taraftaysa kişinin gülümsemesini etkilemektedir. Önde olan eksik dişler kişinin rahat bir şekilde gülümsemesini engelleyebilir. Aynı zamanda buradaki eksik diş nedeniyle diğer dişlere gereğinden fazla yük binerek bu dişleri zorlayabilir ve onlara zarar verebilir. Ön dişlere olan baskıyı eşit bir şekilde dağıtmak ve mevcut dişlerinizin zarar görmesini engellemek için hızlı bir şekilde harekete geçmeniz önerilir.

Arka dişlerdeki eksikliklerde de benzer bir durum söz konusudur. Azı dişlerindeki eksikliklerde zamanla çene kemiğine yük binmesi ve kemikte yaşanabilecek negatif durumlar görülebilir. Bu nedenle implant tedavisinin geciktirilmeden; uygulanması gereklidir. Aynı zamanda eksik dişler nedeniyle diğer dişlere olduğundan fazla yük binmektedir. Bazı durumlarda eksik dişleri tamamlamak için protezler tercih edilse de bu da yaşam kalitesini zamanla düşürmektedir. Protezlerin bakımı zor olmakla birlikte doğal diş hissiyatından uzak bir kalite sunar.

Kaliteli Diş İmplantı Seçimi Neden Önemli?

Diş implantı standart bir dolgu işlemi gibi sık aralıklarla tekrar tekrar gerçekleştirilecek bir işlem değildir. Gerek maliyeti gerekse işlemin kapsamı bakımından sürekli gerçekleştirilecek bir işlem olmadığından karar verilirken doğru bir adım atılması çok önemlidir. Yanlış verilen bir kararda, implantı belirli kalite standartlarına sahip olmamasında veya yanlış uygulanmasında negatif sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla uzun yıllar kullanacağınız diş implantını seçerken doğru seçim yaparak kaliteli olan implantlarla yola çıkmanız gerekir. Kaliteli implantlar çene kemiğiyle uyum sağlar. Ağız sağlığına uygundur. Diş eti ve kemik yapısıyla uygun olmayan implantlar ilerde daha büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu implantların daha sonradan değiştirilmesi ise sıfırdan bir implant yapma işleminden çok daha zor ve maliyetli olmaktadır. Hemen bizimle iletişime geçerek implant tedavisi fiyatları ve süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.