İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Son yılların en büyük diş gelişmelerinden biri kabul edilen ve ülkemizde çok çabuk benimsenen implant tedavisi kayıp dişlere yapılan protez uygulamasına mükemmel bir alternatiftir.

İmplant Tedavisi Detayları

implant tedavisinin hastalara sağladığı faydaların ilki çiğneme fonksiyonudur. Çiğnemeyi aktif şekilde gerçekleştiremeyen kişiler yemekten tat almaz, iştah sorunu yaşar ve düzenli beslenemediği takdirde kilo kaybı, vitamin kaybı yaşayabilir. implant tedavisi bu anlamda kaliteli yeme alışkanlığı kazandırır.

İmplant diş ayrıca hastaların yaşadığı sosyal yaşamda ağzını kapatma ve gülememe eksikliğini giderir. Dişlerindeki eksikliğin görülüyor olması sosyal yaşamı direkt olarak etkiliyor. İmplant sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor.

İmplant yaptıran hasta, kemik ve doku kaybını önlemiş olur. Dişin olmadığı yerlerde kemik erimesi yaşanır. Kemik erimesinin ileri boyutlara taşınması diğer sağlıklı dişlerin de tehlikeye girmesine sebep olur. İmplant diş uygulaması çene kemiklerini koruma altına alır.

İmplant diş, dışarıdan bakıldığında doğal görünür, kişinin çehresinde sağlıklı bir görüntü oluşturur. Diş eksik olduğunda yanak bölümlerinden içe doğru bir göçme oluşur. İmplant ile oluşturulan diş bu görüntüyü düzeltme bakımından önemlidir.

İmplant Tedavisinden Kimler Faydalanabilir?

18 yaşından büyük, çene gelişimini tamamlamış, herhangi bir çene sorunu yaşamayan, tansiyon – diyabet gibi ileri seviye rahatsızlıklardan muzdarip olmayan hemen herkes implant diş tedavisi yaptırabilir.

İmplant diş tedavisine estetik gülüş tasarımı anlayışını bozan hallerde ihtiyaç duyulabilir. Kişi güldüğü zaman ön veya yan taraflardaki eksik diş göze çarpıyorsa implant diş yaptırılabilir.

Kişi, yeme – içme eylemini aktif gerçekleştiremiyor ve konuşurken diş kaybına bağlı zorluklar yaşıyorsa diş implantı yaptırabilir. İmplant ağız yapısıyla hemen uyum sağlar, kişinin yeni duruma alışmasında zorluk çıkartmaz.

İmplant Fiyatları

implant tedavisi, eksik diş tedavilerinde tercih edilen kaliteli, dayanıklı bir tedavidir. İmplant yaptıran kişi,çok uzun bir süre implanttan faydalanır. İmplant fiyatları hakkında bilgi almak, implant yaptırmayı düşündüğünüz eksik dişiniz için tedavi programı oluşturmak için merkezimizi arayabilirsiniz.