İmplant Diş Fiyatı

İmplant Diş Fiyatı

İmplant tedavisi, bir ya da birden fazla diş kaybının oluştuğu durumlarda hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Çene köküne yerleştirilen vida nedeniyle halk arasında vidalı diş şeklinde de anılan yöntem aslında bir protez diş uygulamasıdır. Doğal diş görünümlü, işlevsel anlamda hastalara rahatlık sunan implant, diğer protez uygulamalarına göre biraz farklı fiyatlardadır. İmplant diş fiyatı değerlendirmesini sürecin uzunluğuna ve diş yapısına göre yapmak gerekir. İmplant diş tedavisi, hasta ağız ve diş bakımını düzenli yaptığı sürece uzun ömürlü bir tedavidir. Hastalar bir süre sonra çok istisnai bir durum olmazsa implant değişimi ya da protez problemiyle karşılaşmıyor. Fiyat konusunda ilgili yönetmelik gereği buradan bilgi veremediğimizden bizi aramanız halinde detaylı bilgilendirme yapabiliyoruz.

İmplant Diş Fiyatı Hangi Nedenlerle Değişebiliyor?

İmplant diş fiyatı her hasta için farklı seviyededir. Bu durum çok normal karşılanmalı çünkü hastaların eksik diş sayısı, hastada kullanılacak olan implantın türü, tedavinin içeriği değişiyor. Diş hekimleri, ağız ve diş muayenesini tamamladıktan sonra tedavi programını belirliyor ve fiyat verebiliyor. Kliniğimize geldiğinizde yapılacak ilk muayene sonrasında size net biçimde fiyatlarla ilgili detaylı bilgi verebiliriz.

İmplant Diş Tedavisi Sonrası Uyarılar

İmplant yaptıracak olan ya da yaptıran kişiler tedavi bitimi sonrasında diş hekiminin belirttiği öneri ve uyarılara uymalıdır. İşte implant tedavisi sonrası uyarılar ve öneriler:

  • Tedavi bittikten sonraki 2 saat boyunca bir şey yenmemeli, içilmemelidir. Bu süre sonunda sıvı ya da yumuşak formda yiyecek ve içecekler tercih edilmelidir. İlk bir hafta sıcak şeylerden kaçınılmalıdır.
  • Tedavi sonrası mutlaka doktorun direktiflerine ve söylediklerine uyulmalıdır.
  • Tedaviden sonraki ilk 24 saat diş fırçalama ve gargara işleminden uzak durulmalıdır.