Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Diş kaplama; dişin belli bir ölçüde küçültülerek üzerine estetik amaçlı kişiye özel tasarlanan porselen malzeme ile kaplanması anlamına geliyor. Porselen estetik beklentileri karşılıyor ancak hassas bir malzeme olduğundan alt kısmına destek uygulanıyor. Önceden genellikle metal destek uygulanarak porselenin gücü arttırılırdı. Fakat metal yerine günümüzde kaliteli, estetik ve güçlü yapısı nedeniyle zirkonyum tercih ediliyor. Zirkonyum diş kaplama, metal desteğe oranla sağlam ve sağlıklıdır. Diş hekimleri, hastaların dişlerine işlevsellik kazandırırken aynı zamanda görüntünün de iyi seviyede olmasını sağlıyor.  Zirkonyum kaplama biyolojik anlamda diş yapısıyla uyum gösterir, uzun vadeli kulanım sunar. Hastanın soğuk – sıcak hassasiyeti zirkonyum ile önlenir, çiğneme kuvveti arttırılır.

Zirkonyum Kaplama Faydaları

Zirkonyum diş  yaşam kalitesini yükselten önemli bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamadan yararlananların ilettikleri durumlardan yola çıkarak bazı belirlemeler yapılabilir.

  • Zirkonyum diş kaplaması estetik bir tedavi yöntemidir.
  • Zirkonyum, diğer malzemelere oranla güçlendirilmiş malzemelerden biridir. Tedavi sonrasında hastalar çiğneme, yeme eylemlerinde stres yaşamaz; rahat hareket eder.
  • Diş hekimi, zirkonyum kaplama tedavisi ile hastanın yaşam kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır.
  • Zirkonyum materyali sağlıklı bir yapıda olduğundan herhangi bir sorun teşkil etmez, hastaların diş yapısında görsel kirlilik oluşmasını önler.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Diğer kaplama tedavilerine daha yüksek fiyatlardan yapılabilmektedir. Çünkü zirkonyum, zor bir üretim sürecine sahiptir. Zirkonyum diş kaplama fiyatları bu sebeplerden ötürü farklı seviyelerde seyredebiliyor. Ancak unutulmamalıdır ki; farklı miktarlar ortaya çıkar. Kaç dişin kaplanacağı kişiden kişiye değiştiğinden zirkonyum fiyatları aynı şekilde değişir. Herhangi bir yerden duyduğunuz veya okuduğunuz fiyatların sizin için de geçerli olmadığına emin olabilirsiniz. Diş hekimi, hastanın muayenesini yaptıktan sonra tedavi şeklini ve fiyatını belirler. Randevu ve bilgi almak için merkezimizi arayabilirsiniz.