Ön Diş Kaplama

Ön Diş Kaplama

Gülme, konuşma, yeme, içme gibi birçok eylemde dişler aktif rol alır. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı her zaman önemlidir. Sağlıklı diş yapısı haricinde estetik görüntü de önem taşır. Ön dişlerde meydana gelen kırılmalar, çatlamalar, eğrilikler, yamukluklar, renk değişimleri, aşınmalar, aşırı küçük dişler kişilerin sosyal yaşamını olumsuz etkiler. Diş hekimleri, ön diş tedavisi uygulamalarında yaşanılan sorunları çözüme kavuşturuyor. Ön diş kaplama bu tedavi yöntemlerinden biri olarak çok yaygın kullanılıyor. Diş hekimleri, dişi mümkün olduğu müddetçe kurtarmaya çalışır. Ön dişlerde yaşanılan sıkıntılara kaplama uygun bir çözüm olarak kabul ediliyor.

Ön Diş Kaplama Hakkında Detaylar

Ön dişlerde görülen çürüme, renk değişimleri gibi sorunlarda dolgudan porselen laminaya kadar birçok tedavi uygulanır. Ön diş kaplama tedavisi kapsamında diş hekimleri; diş dolgusu, zirkonyum diş kaplama, ortodonti gibi tedaviler uygular. Ön dişler tam odak noktasında yer alır. Bu dişlerde sorun yaşayanlar tedavi konusunda endişe duyar. Çünkü yanlış ve kötü bir uygulamada ön dişleri daima ön planda olduğundan ekstra kötü bir izlenim oluşturulur. Diş hekimleri bu tip aksiliklerin önüne geçmek için kişiye özel tedaviler uygular, kaplama öncesinde dijital ortamda sonucun nasıl olacağını hastaya gösterir. Çoğu zaman ise örnek diş kalıpları çıkarılarak deneme yapılır ve hastanın dişlerine uyum sağlayıp sağlamadığı incelenir. Ön diş estetiği çok büyük bir hassasiyet ve özenle uygulanıyor. Diş hekiminin uzmanlık tecrübesi ve malzemelerin kalitesi ortaya estetik ön diş görüntüsü çıkartıyor.

Ön diş kaplama fiyatları için merkezimizi aramanız yeterlidir. Diş hekimimiz gerçekleştirdiği muayene sonrasında diş sayısına, kullanacağı malzemeye ve seans süresine göre size özel bir fiyat teklifi oluşturur.