Diş Kaplama Fiyatları

Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama fiyatları, dişin nasıl ya da hangi malzemeyle kaplanacağına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Diş kaplama çeşitleri arasında zirkonyum, porselen gibi önemli alternatifler bulunuyor.

Hastanın ve diş hekiminin ortak görüşüyle belirlenen kaplama türü, gerekli işlemlerin ardından dişlere kaplanarak tedavi sağlanır. Diş kaplama tedavilerinde maliyetler hastanın taleplerine, malzemeye, diş sayısına hatta yapılan diğer işlemlere göre farklı fiyat seviyelerinde seyrediyor. Yerinde bir diş kaplama fiyatları analizi için merkezimizi arayarak tedaviler ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sağlıklı bir fiyat bilgisi için yapılması gereken muayene olmak ve diş hekiminin görüşleri doğrultusunda tedaviye göre fiyat önerilmektedir. Tedavilerin içeriği hastalarla birlikte çeşitlendiğinden maliyetler daima kişiye özeldir.  

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama uygulaması, dişin aşınması, lekelenmesi, beyazlığını yitirmesi, kırılması gibi çeşitli sebeplerden ötürü gerçekleştirilen bir kaplama türüdür. Zirkonyum, gerçek dişe olan benzerliğiyle doğal görüntü sunmada öne çıkıyor. Diş estetiğine önem veren hastalar, zirkonyum kaplamayı tercih ediyor. Zirkonyum diş kaplama fiyatları bu doğrultuda yine tek ya da birden fazla kaplama söz konusu olduğundan değişkenlik gösteriyor. Estetik uyum ve dayanıklılık anlamda istenileni sunmada öne çıkan zirkonyum, birkaç seans sonucunda hastaya uygulanabiliyor. Zirkonyum metal destekli ve metal desteksiz şeklinde bir ayrıma sahiptir. Hangisinin tercih edileceği hasta ve diş hekiminin görüşüyle belirlenir.

Porselen Diş Kaplama

Porselen diş kaplama uygulamasında metal ya da seramik malzeme öne çıkıyor. Tedavinin ana malzemesi porselen olmakla birlikte porselen kaplamayı destekleyecek olan malzeme hastanın ya da diş hekiminin muayenesi sonucu ortak kararla belirlenebiliyor. Porselenler, doğal diş görüntüsüne hizmet eden ve gülüş tasarımında da sık kullanılan bir kaplama materyalidir. Dişlerdeki kusurları kapatan, çoğu zaman daha sağlıklı bir gülüş sunan porselenler tek diş, ön diş ya da Empress diş kaplama tedavileri için uygunluk gösteriyor. Diş kaplama tedavilerinin fiyatları, tedavilerin süresi ve diğer detaylar için diş kliniğimizi arayarak ya da randevu alarak daha detaylı bilgi alabilir, tedavinin içeriğini uzman hekimlerimizden öğrenebilirsiniz.