Diş Kaplama Fiyatı

Diş Kaplama Fiyatı

Diş yüzeyinde ve yapısında görülen kırık, çürük, leke, çatlak ya da hafif eğriliklerin ortaya çıkardığı estetik kaygıları gideren, dişlere eski işlevselliğini kazandıran tedaviye diş kaplama tedavisi deniliyor. Diş kaplaması özellikle ön dişlerde çok tercih edilen bir tedavidir. Diş hekiminin kapsamlı muayenesi sonrasında gerçekleştirilen işlemin içeriği tıpkı diş kaplama fiyatı gibi hastalara göre farklılık gösteriyor.

Diş Kaplama Fiyatı

Diş kaplama tedavisinde iki temel amaç bulunuyor: Estetik görüntü ve fonksiyonel diş kullanımı. Hastalar kaplama sonrasında dişlerini eskisi gibi kullanmak ve dilediği gibi gülümsemek istiyor. Diş hekimleri bu bağlamda elinden geleni yapıyor. Diş kaplama fiyatı konusunda ilgili yönetmelik gereği buradan bilgi veremediğimizden bizi aramanız halinde detaylı bilgilendirme yapabiliyoruz.

Diş Kaplama Yöntemleri

Diş kaplamasında birden fazla yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerde kullanılan materyaller farklı olduğundan farklı isimlerle anılıyorlar. Materyallerin çeşitli olması diş kaplama fiyatı farklılığına da zemin hazırlıyor. Diş hekimi tüm kaplama uygulamalarında renk, kapanış gibi önemli kontrollerini gerçekleştirir ve doğal görünüm elde etmeye çalışır. İşte kaplama çeşitleri:

Metal alt yapılı diş kaplama: Metal alt yapılı kaplama yönteminde, diş önce aşındırılır ve sonra ölçü alınır. Ölçüye göre hazırlanan kaplamalar prova edilerek takılır.

Zirkonyum alt yapılı porselen diş kaplama: Işık geçirgenliği, doğal görüntüsü, dişle uyum sağlaması açısından öne çıkan zirkonyum destekli porselen kaplama, hastaların beklentilerini karşılıyor.

Tam seramik empress diş kaplama: Ön dişlerde yapılan kaplamalarda tercih edilen yöntemdir. Metal desteği olmadığından daha hassas bir yapıya sahiptir.

Porselen laminate veneer diş kaplama: Yaprak porselen, takma diş gibi isimlerle de anılan bu yöntem, her bir porselenin tek tek dişe yapıştırılması işlemine deniliyor. Sıklıkla ön dişlere uygulanır, estetik amaçlarla tercih edilir.

Kompozit laminate veneer diş kaplama: Kompozit kaplama tedavisi aslında ayrık, kırık, dişlerdeki boyut farklılıklarının giderilmesi ve benzeri durumlarda kullanılan yöntemdir. Dişe zarar verilmeden yapılan işlem, estetik görüntü oluşmasına yardımcı olur.

Diş Kaplama Tedavisi

Diş kaplama tedavisinde birçok yöntem kullanılıyor. Hasta ve diş hekimi hangi kaplama türünün kullanılacağına beraber karar verebiliyor. Diş kaplama fiyatı ve tedavilerimiz hakkında bilgi almak için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.