Zirkonyum Kaplama Fiyat

Zirkonyum Kaplama Fiyat

Zirkonyum metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Metal destekli zirkonyum kaplama dayanıklı olduğu için tercih edilirdi ancak metal desteksiz zirkonyum dayanıklılık ve renk anlamında daha tercih edilen bir görüntü sunduğundan öncelikli tedavi seçeneği haline gelmiştir. Zirkonyum kaplama fiyat anlamında diş hekimleri tedavinin boyutunu belirledikten sonra kişiye özel fiyatlarla tedaviyi şekillendiriyor. Zirkonyum maddesinin ışık geçirgenliği konusunda öne çıkması dişlerin doğal görünmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle günümüzde zirkonyum kaplama ilk seçenekler arasında yer alıyor. Zirkonyum kaplama fiyat ve tedavi süresi ise muayene neticesinde belirleniyor.  Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz merkezimizi aramanız ve randevu oluşturmanız yeterlidir.

Zirkonyum Kaplama Fiyat ve Diğer Detaylar

Zirkonyum kaplama yapılırken dişlere lokal anestezi uygulanır. Böylece hastaların işlem boyunca ağrı ya da sızı hissetmeden kaplamasını yaptırması amaçlanmaktadır. Kaplama öncesinde dişler uygun seviyede küçültülerek ölçü alınır. Ölçü neticesinde hazırlanan zirkonyum kaplamalar önce geçici olarak yapıştırılır. Bu uygulamanın amacı kaplamaların dişlerdeki konforunu belirlemek ya da bir sorun varsa önüne geçmektir. Bir sorun olmadığı anlaşıldığında kalıcı yapıştırma yapılır. Zirkonyum kaplama tedavisinin başarısı ağız ve diş sağlığının bakımıyla da ilgilidir. Bu nedenle kaplamalardan uzun ömürlü yararlanabilmek için altı ayda bir diş kontrolüne gidilmelidir.  

Zirkonyum Kaplamanın Özellikleri

  • Zirkonyum ışık geçirgenliği yüksek, doğal görünümlü bir kaplama malzemesidir.
  • Kaplama malzemesinin diş etiyle uyumu önemlidir. Zirkonyum diş eti ile mükemmel uyum sağlar. Diş eti ve kaplamanın birleştiği noktada farklı renklerde görünmez.
  • Zirkonyum doğal dişe yakın görüntü sunar, ön dişlerde rahatlıkla uygulanır.
  • Metal destekli zirkonyum tedavisine alerjisi olanlar için beyaz alaşımlı, metalden uzak zirkonyum daha fazla tercih edilmektedir.
  • Sıcak – soğuk içeceklere karşı hassasiyet oranı düşüktür.
  • Zirkonyum kaplama yapılırken dişler daha az kesilir.
  • Tek veya birden fazla dişlere uygulanır.

Zirkonyum kaplama günümüzdeki yaygın olarak tercih edilen diş tedavi uygulamalarındandır. Zirkonyum kaplama fiyat, tedavi süresi gibi temel bilgileri öğrenmek için bizi arayabilir, randevu oluşturabilirsiniz.