Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş

Zirkonyum, uzay endüstrisinde dahi kullanılan önemli bir maddedir. Beyaz renkli, doğal bir materyal olan zirkonyum diş tedavileriyle birlikte anılıyor. Estetik diş hekimliğinde zirkonyumun önemli bir yeri bulunuyor. Diş kaplama tedavilerinde tercih ediliyor. Zirkonyum diş; şeffaf bir yapıya sahiptir, beyaz görünümlüdür, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır, diş eti ve genel ağız yapısıyla uyumludur, basınca karşı sağlamdır. Bu tarz kaplama yapan kişiler uzun ömürlü bir diş kaplama tedavisinden yararlanmış olur, paslanma gibi bir sorunla karşılaşmaz. Estetik diş hekimliğinde zirkonyumun tercih edilmesindeki en önemli etken zirkonyumun doğal görüntüsüdür. Dişlerinde doğallığı ve dayanıklılığı aynı anda görmek isteyenler bu uygulamadan yararlanıyor.

Bu kaplama metal desteksiz bir kaplama çeşidi olup birçok tedaviye oranla doğal sonuç veren, hastaların beklentileri karşılayan bir tedavi olduğundan günümüzde popülerdir. Özellikle diş eti ile buluşan noktada bu madde kararma gibi bir renk değişimi oluşturmadığından hastalara estetik bir gülüş kazandırır. Zirkonyum biyolojik anlamda sunduğu yüksek uyumluluk performansı ile tamamen doğallık sunar. Zirkonyumun ışık geçirgenliği, dişlerdeki mat yapıyı ortadan kaldırarak hastalara istediği görüntüyü oluşturuyor. Zirkonyum diş bilhassa metale karşı duyarlılığı olan hassas bünyeli, alerjik kişilerde tercih ediliyor.

Zirkonyum Diş Tercih Sebepleri

Zirkonyum diş her şeyden önce estetik yanı ile çok tercih ediliyor. Diğer yandan ise dayanıklılığı, ışık geçirgenliğine sahip olması ve uzun ömürlü olmasından ötürü tercih ediliyor. Zirkonyum diş tedavisinin kullanıldığı haller şöyle;

  • Diş renginden memnun olmayan hastalara beyaz diş görüntüsü kazandırmak,
  • Kalıcı diş lekelerinden şikâyetçi olan hastaları bu görüntüden kurtarmak,
  • Hafif yapıdaki diş eğriliği ve diş ayrıklığı görüntüsünden kurtulmak,
  • Diş kırılması ve aşınması gibi halleri ortadan kaldırmak,
  • Ortodonti tedavisi görmek istemeyenlere daha hızlı sonuçlar sunmak amacı ile zirkonyum diş tedavisi uygulanıyor.

Diş hekiminin yapacağı kapsamlı muayene, hastanın şikâyetleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bu tedavi şekillendiriliyor. Tedaviye dair geniş bilgiler almak ya da randevu oluşturmak için merkezimizi arayabilirsiniz.