Zirkonyum Diş Yapımı

Zirkonyum Diş Yapımı

Zirkonyum köprü ve porselen gibi kaplama tedavilerinde gri-siyah gibi koyu renkli metal yerine tercih edilen doğal görünümlü diş rengine uygun bir malzemedir. Estetik görünümü ve dayanıklı yapısıyla tercih edilen zirkonyum diş yapımı, ön – arka tüm dişlerde kullanılabiliyor. Renk uyumu diş tedavilerinde genellikle aranılan bir unsurdur. Zirkonyumun ışık geçirgenliği yüksek olduğundan dişin doğal rengiyle uyumu açısından genellikle tercih edilmektedir. Diğer kaplamalara göre zirkonyum diş minesini göstermede dolayısıyla doğal görünmede başarılı bir performans sergiliyor. Zirkonyum diş ve diş etinin kesiştiği noktalarda kötü bir renk görüntüsü oluşturmaz, diş eti çekilmesi riskini artırmaz. Zirkonyum diş yapımında tamamen kişiye özel bir çalışma gerçekleştirilir. Bu nedenle sonuç uygulanacak kişiye ve uygulanacak dişlere yönelik olarak özel bir çalışmayla elde edilir.

Zirkonyum Diş Yapımı Nasıldır?

Zirkonyum diş tedavisi çok uzun sürmeyen, hastaları olabildiğince yormadan gerçekleştirilen bir tedavidir. Zirkonyum diş yapımı esnasında ilk aşama diş ölçülerinin alınmasıdır. Dişler düzgün şekilde küçültüldükten sonra hassas ölçü alınır, laboratuvar ortamında belirlenen renk ve ölçüde tasarlanır. Yapım aşamasında önce zirkonyum kullanılarak hazırlıklar yapılır. Hazırlanan dişler doğal dişlerin minimum seviyede aşındırılmasıyla dişlere yerleştirilir. Bu tedavi uzun ömürlü bir tedavidir ancak hastaların ağız ve diş sağlığı bakımına özen göstermesi, diş kontrollerini aksatmaması beklenir. Zirkonyum sonrası bakım ve uygulanması gereken tedavi sonrası işlemler için tedaviniz sonrasında detaylı bilgi verilecektir.

Zirkonyum Diş Tedavisinin Süresi

Zirkonyum diş tedavisinin iyileşme süreci hızlıdır. İşlem esnasında hastanın ağrı hissetmemesi için lokal işlem uygulanır. Dişlerde sıcak – soğuk hassasiyetinin oluşmaması için işlemler yapılır. Elbette tüm bu süreç diş etinde ya da dişlerinde farklı sorunlar, çürükler olmayan sağlıklı dişler için geçerlidir. Diş ve diş eti problemlerinin ya da iltihap durumlarının olması halinde tedavi süresi bu sorunların niteliğine ve boyutuna bağlı olarak uzayabilmektedir.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş yapımı söz konusu olduğunda fiyatlar değişkenlik gösterir. Çünkü zirkonyum, lamina porselen gibi diş sayısına göre gerçekleştirilen uygulamalarda her hastanın talebi, ihtiyacı farklıdır. Zirkonyum diş yapımı fiyatları hastanın ağız ve diş sağlığına bağlıdır. Tedavilerin fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayarak muayene için randevunuzu oluşturabilirsiniz.