Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları

Estetik diş hekimliğinin popüler uygulamalarından biri olan zirkonyum diş, görüntüsüyle ve işlevselliğiyle hastaları memnun etmede öne çıkan bir uygulamadır. Köprü, protez, kaplama gibi tedavilerde alışagelmiş olan metalin yerine tercih edilen, beyaz renkli alaşım olan zirkonyum, hiç şüphesiz rengiyle ve dişe uyumuyla doğal gülüşler sunuyor. Zirkonyumun doğal görüntüsü, ışık geçirgenliği işlevselliği artırıyor. Zirkonyum ön dişlere, tek bir dişe ya da tüm dişlere uygulanabiliyor. Zirkonyum ön dişlere, tek bir dişe ya da tüm dişlere uygulanabiliyor. Bu doğrultuda zirkonyum diş fiyatları konusunda farklılıklar ortaya çıkabiliyor. Zirkonyum tedavilerinde kaç dişe uygulama yapılacağı hastadan hastaya değişkenlik gösterdiğinden net bir zirkonyum fiyatı vermek mümkün değil. Zirkonyum tedavisiyle ilgili süreç ve fiyat bilgisi almak için kliniğimizi arayarak kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Fiyatları ve Özellikleri

Zirkonyum dişlerin tercih edilme sebepleri, zirkonyum malzemesinin öne çıkan özellikleriyle alakalı. Her şeyden önce zirkonyum ışık geçirgenliği yüksek, doğal diş görüntüsünü sunan bir yapıya sahiptir. Hastalar, dişlerindeki problemleri ortadan kaldırırken mümkün mertebe doğal bir görüntü kazanmak istiyorlar. Zirkonyum bu isteği karşılamayı sağlıyor. Zirkonyum zamana ve dış etkenlere dayanıklı bir materyaldir. Zirkonyum dişlerin bakımı klasik ağız ve diş bakımından farksızdır. Metal destekli kaplamalarda hissedilen kötü tat zirkonyum dişlerde yaşanmaz, metale bağlı renk değişimi görülmez. Tüm bu özellikler neticesinde zirkonyum diş fiyatları hastaların isteklerine göre şekillenmektedir. Zirkonyumun kaç dişe uygulanacağı değiştiğinden fiyatlar uygun seviyelerden başlayarak artış gösterebiliyor.

Zirkonyum Diş Tedavisinin Detayları

Zirkonyum diş tedavisinde hastanın ilk muayenesi yapıldıktan sonra tıpkı kaplama tedavilerinde olduğu gibi dişler özel bir aşındırma tekniği ile küçültülür. Akabinde ise diş ölçüleri alınarak zirkonyum kaplamaların hazırlanması sağlanır. Bu esnada kaplamanın hastanın diş rengiyle uyumlu olması için renk detayına önem verilir, çoğunlukla doktor ve hasta birlikte renk seçimini belirler. İlk hazırlanan zirkonyum kaplamalar prova edilir. Genellikle ilk provada istenilen uyum yakalanır ve tedavi bitirilir. Tedavinin iki ya da daha fazla seansta bitmesi beklenir. Tedavi bittikten sonra diş hekimi, hastaların yaşayacağı hassasiyetleri belirterek ilk bakımın nasıl olacağını aktarır. Zirkonyum diş kaplama tedavisi ve zirkonyum diş fiyatları ile ilgili bilgi almak için lütfen merkezimizi arayınız.