Yaprak Diş Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Yaprak Diş Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Yaprak diş veya genel adıyla yaprak porselen, diş lekelerinden çürüklerine kadar birçok kusuru ve problemi kapatan tedavi yöntemlerinden biridir. Estetik diş alanında bir uygulamadır. Sağlıklı bir dişe de gerekli görülmesi halinde uygulanabilmektedir. Yaprak diş, uygulamasında tercih edilen porselenler mümkün olduğunca ince yapıda hazırlanıyor. Dişin ışık geçirgenliğinin ideal seviyede olmasına özen gösteren diş hekimi, doğallığı ön planda tutuyor. Öyle ki yaprak porselen dişe uygulanmadan önce yapılan aşındırma işleminde çok özenli hareket ediliyor. Bir dakikalık aşındırma işleminin sonrasında her dişin ölçüsü alınarak yaprak dişler tasarlanır. Yaprak dişlerin uygulanma süresi diş sayısına göre belirlenir. Bir ya da birkaç diş ise işlem aynı günde bitebiliyor ancak gülüş tasarımı kapsamında tedavi yapılıyorsa yaklaşık 5 gün olarak tedavi süresi hesaplanabilmektedir.

Yaprak Diş Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Yaprak diş, yaprak porselen ya da teknik adıyla lamine, aşağıdaki durumları yaşayan kişilerce yoğun olarak tercih edilmektedir:

  • Çapraşık, eğri, aralıklı diş yapısına sahip kişiler yaptırabilir.
  • Dişlerdeki boyut farkını kapatmak için yaptırılabilir. Özellikle ön dişlerde yaşanılan dengesizlik bütünü bozabiliyor. Bu sorundan muzdarip kişiler bu konu için merkezimize başvurabilir.
  • Diş renginde sararma, kararma, lekelenme olan kişiler yaprak diş uygulaması yaptırabilir.
  • Diş ve dudak yapısında sorunlar var ise yine yaprak porselen ile ideal görüntü sağlanabilir.
  • Diş etlerinin çok yoğun olduğu hallerde, daha sağlıklı görüntü oluşturmak amacıyla yaprak porselenden faydalanılabilir.

Bu Uygulama Neler Getiriyor?

Neden yapılır, faydaları nelerdir sorusunun cevabı şöyle;

  • Yaprak dişin temel amacı kişilere sağlıklı diş yapısı kazandırmak, görüntü bozukluğunu ortadan kaldırmaktır.
  • Tedavi öncesinde hissedilen gülme korkusu veya gülerken ağzını kapatma isteği gibi durumların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Yaprak diş tedavisi için merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz. Bizi arayarak randevu alabilirsiniz.