Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Porselen diş kaplama, diş kayıplarında ya da dişteki estetik bozukluklarda tercih edilen tedavi yöntemidir. Porselen kaplama dişteki deformasyonların kapanmasını sağlarken aynı zamanda dişin işlevi artırılır. Gülüş tasarımını destekleyici olarak da kullanılabilir. Dişlerdeki birçok sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olan tedavide porselen diş kaplama fiyatları tamamen tedavi içeriğine göre belirleniyor. Spesifik bir fiyat bilgisi vermek mümkün değil. Ancak merkezimizden randevu alarak, muayene sonucunda uzman hekimimiz porselen diş ücretleriyle ilgili bilgi verebilir. Tedavinin kişisel olması sebebiyle birçok tedavi gibi bunda da maliyetler değişkenlik göstermekte. Sağlıklı bir bilgi alabilmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları ve Porselen Kaplama Nasıl Yapılır?

Porselen diş kaplama estetik bir uygulamadır. Dişlerdeki renk, doku, ayrık diş, küçük diş, çarpık diş görüntüsünü düzeltmek amacıyla yapılır. Porselen kaplama diş dokusuyla uyumlu, doğal diş görünümünü sağlayan, dayanıklılığıyla dikkat çeken uzun ömürlü bir tedavidir. Porselen kaplamanın ışık geçirgenliği doğal diş rengine yakın bir görüntü yakalamada önem taşımaktadır. Bu özellikler hastaların beklentisini karşılamakla birlikte tedaviler her kişinin kendi diş özelliklerine uygun olarak planlandığından maliyetler ve fiyat bilgisi için mutlaka iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Porselen diş tedavisinin uygulanması birkaç aşamadan oluşur. İlk önce genel muayene, gerekiyorsa diş röntgeni çekilir. Kaç dişe uygulama yapılacağı bu aşamada belirlenir ve porselen diş kaplama fiyatları hakkında hasta bilgi alır. Porselen kaplamalar için ya birebir ölçü alınır ya da bilgisayar teknolojisiyle dişler üç boyutlu hale getirilir. Ölçüler, kaplamaların hazırlanması için laboratuvara gönderilir. İkinci seansta ise dişler işlem öncesinde temizlenir, hasta ve diş hekimi birlikte kaplama rengine karar verir. Kaplamaların yapıştırılabilmesi için dişler hafif aşındırılır. Gerçek kaplamalar hazır olana kadar geçici kaplamalar kullanılır. Son aşama ise kaplamaların özel bir yapıştırıcıyla sabitlenmesidir.

Porselen diş kaplama tedavisi iki ila üç seansta tamamlanabilir. Ancak uygulama yapılacak dişin sayısına göre bu süre değişkenlik gösterebilir. Porselen diş kaplama fiyatları, işlem süresi, kullanılan materyal, uygulama yapılacak diş sayısına göre belirlenir.

Kimler Porselen Diş Kaplama Tercih Edebilir?

18 yaşını geçmiş, çene gelişimini tamamlamış, porselen diş tedavisi için özel bir engeli olmayan herkes kaplama yaptırabilir. Porselen dişe engel olan ek bir ağız ve diş sağlığı problemi varsa önce bu problemler tedavi edilir. Porselen diş yaptırmak istiyorsanız eğer bizi arayarak porselen diş kaplama fiyatları hakkında bilgi alabilir, muayene için randevu oluşturabilirsiniz.