Porselen Diş Fiyatları

Porselen Diş Fiyatları

Mevcut diş ya da dişlerin eski işlevselliğini yitirmesi, görüntü olarak deformasyona uğraması ya da estetik kaygılara neden olması sebebiyle dişin küçültülüp porselen malzemeyle kaplanması porselen diş tedavisidir. Porselen dişler, implant üstü ya da kaplama tedavilerinde sık kullanılan estetik diş uygulamasıdır. Tıpkı diğer işlemler gibi porselen diş fiyatları da her yıl güncelleniyor. Estetik diş hekimliğine giren bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Estetik diş hekimliğine giren porselen diş ücretleri hastaya göre değişkenlik gösteriyor. Kaç dişe uygulama yapılacağı, farklı işlemlerin olup olmayacağı hastaya özeldir. Bu nedenle net bir fiyatı ancak diş kliniğimizi arayarak ya da muayene olarak öğrenebilirsiniz. Dişlere estetik görüntü kazandırmayı amaçlayan porselen, hastaların görüntüsünü sevdiği popüler bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Porselen Diş Fiyatları ve Tedavisi

Porselen diş fiyatları haricinde merak edilen bir diğer unsur porselen dişlerin bakımı oluyor. Porselen diş yaptırdıktan sonra eski rutin ağız ve diş sağlığı bakımına devam etmek yeterlidir. Özel bir temizlik ya da bakımın söz konusu olması halinde diş hekimi hastalarına bu konuda detaylı bilgi aktarımı yapıyor. Kişilerin konuşmasını, gülmesini, yeme – içme eylemini etkileyen dişlerin ele alınarak porselenle yeniden işlevsel hale getirilmesi özel bir işlemdir ancak sonrasında kişi günlük yaşamına geçebilir. Ağrı ya da sızı ilk birkaç günlük süreçte bir ihtimal yaşanabilir ancak zamana yayıldığında porselen dişlerle ilgili spesifik sorunlar yaşanmadığı gözlenmiştir. Porselen diş tedavisinde kullanılan materyaller insan vücuduyla biyolojik uyum sağlıyor.

Porselen Diş Tedavisiyle İlgili Merak Edilenler

  • Porselen diş tedavisi ile ilgili olarak hastaya özel bir risk durumu varsa ilk muayenede diş hekimi bu konuyla ilgili bilgi aktarımını gerçekleştirir.
  • Kırık ya da renk sararmasından şikayetçi olan hastalar da porselen diş yaptırabilir.
  • Hafif eğri dişlere sahip kişiler, ortodontik tedavi imkanı bulunmuyorsa porselen diş yapımı talep edebilir.
  • Porselen dişler doğal görünüm sunar, tek diş çalışmalarında diğer dişlerle uyumlu görünür.
  • Porselen diş tedavilerinde diş rengi titizlikle belirlenir ve uyuma dikkat edilir.
  • Porselen diş fiyatları kişiye özeldir, hastalar muayene sonrasında ya da kliniği arayarak fiyat bilgisi alabilir.