Pembe Estetik Nedir?

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik, ağız ve diş sağlığına önem veren birçok kişi tarafından bilinen bir uygulamadır. Diş etlerindeki sağlıksız durumların düzeltilmesini ele alan uygulamada, diş eti sağlığı korunur. Diş etinde yaşanılan çekilme, lekelenme, morarma, şişme diş sağlığını olumsuz etkiler. Aynı zamanda sağlıklı dişlerin zayıflamasına ve kaybedilmesine zemin hazırlar. Diş etinde yaşanılan tüm olumsuzluklar ciddiye alınmalıdır. Estetik ve sağlıklı bir gülüş için diş etlerinin dişlerle uyumlu ve sağlıklı bir görüntü içerisinde olması beklenir. Pembe estetik ile diş etlerindeki sağlıklı olmayan tüm durumların genel olarak ele alınması ve bu durumların ortadan kaldırılması amaçlanır.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiği uygulamasından önce gerçekleştirilen muayenede hastanın sağlıklı diş eti yapısına sahip olması gerekir. Sağlıklı, ve kanaması ya da şişme, renk değişimi olmayan diş etlerine uygulama yapılabilir. Eğer şişme, kanama gibi diş eti sorunları yaşanıyorsa önce bu sorunlar tedavi edilir. Diş hekimleri pembe estetik talebiyle gelen hastalarının diş etini, dişlerini, dudak yapısını, çenesini ve tüm bunların birbiriyle uyumunu inceler. Her bir unsurun diğeriyle uyumlu olması pembe estetikten alınacak sonucu etkiler. Hastanın diş etiyle ilgili yaşadığı sorunlar belirlendikten sonra diş etlerinde çeşitli uygulamalar yapılabilir ya da fazla görünen bölümler rötuşlarla yeniden şekillendirilebilir. Bu işlemler yapılırken hastanın gülümsediğinde ortaya çıkan ön dişleri ve bu bölgedeki hayali çizgi esas alınır. Diş hekimi bu durumu saptar ve sonuca göre hareket eder. Yapılan işlemlerin ardından hastanın diş etlerinin sağlıklı bir duruma gelmesi hedeflenir.

Detaylı Bilgi için

Sağlıklı diş eti adına yapılacak küçük işlemler dahi ilerde diş sağlığı üzerinde oluşabilecek negatif etkileri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilmektedir. Pembe estetik ile ilgili olarak detaylı bilgi almak isterseniz lütfen randevu için telefonla iletişime geçiniz. Bu konuda yapılacak muayenenin ardından gerekli incelemeler yapılarak bilgilendirme sağlanır.