Ön Dişleri Uzatma Nasıl Yapılır?

Ön Dişleri Uzatma Nasıl Yapılır?

Ön dişleri uzatma son yıllarda ilgi gören uygulamalardan biridir. Bazen ön dişlerin çok kısa olduğu düşünülerek böyle uygulamalara başvurulabilir. Fakat burada asıl önemli olan nokta kişinin gerçekten kozmetik ve işlevsel anlamda böyle bir uygulamaya ne kadar ihtiyacı olduğudur. İşinde uzman ve estetik diş alanında tecrübeli bir diş hekimi, yapacağı incelemeler sonucunda hastaya bu konuda analizini sunmaktadır. Ön dişleri uzatma tedavisi için mutlaka estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir diş doktorunun görüşünü almakta yarar bulunmaktadır.

Ön Dişleri Uzatma için Nelere Dikkat Edilmeli?

Her diş tedavisi gibi ön dişleri uzatma tedavisi de belirli bir zaman gerektirir. Alınacak ölçüler ve yapılacak çeşitli işlemler sonucunda tedavi tamamlanır. Tedavinin sonucunda eğer kişinin gerçekten böyle bir tedaviye ihtiyacı yoksa veya yanlış bir uygulama yapıldıysa istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle daima diş hekimi seçiminde ilgili konu hakkında uzmanlaşmış kişilere yönelmekte fayda bulunur.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu estetik diş hekimliği alanında yaptığı çalışmalar ve uyguladığı tedavilerle yaygın olarak başvurulan diş hekimleri arasında yer alır. İstanbul Nişantaşı’nda yer alan muayenehanesinde hastalarına estetik tedavi seçeneklerini sunarak uygulamaktadır. Çeşitli sempozyumlar ve yurt dışı programları da olduğundan gelmeden önce mutlaka randevu alınması gerekmektedir.

Tedavi Nasıl Uygulanıyor?

Ön diş uzatma tedavisine geçmeden önce gerçekten hastanın bu konudaki ihtiyaçlarının tam anlamıyla değerlendirildiğinden emin olmak gerekir. Bu aşamadan sonra uygulanabilecek tedavi seçenekleri hastaya sunulur. Kaplama ile ön dişlerde dişin doğasına uygun bir şekilde uzatma işlemi uygulanabilmektedir. Kaplama yapılabilmesi için bu işlemin uygulanacağı dişlerin inceltilmesi gerekmektedir. Bu tedavi lokal olarak anestezi uygulanan bölgede gerçekleştirildiğinden hastanın işlemi hissetmemesi sağlanır.

Kaplama yapılırken hastalar çoğu zaman porselen kaplama ve zirkonyum kaplama gibi terimlerin ne anlama geldiğini sormaktadır. Bu terimler yapılacak kaplamanın türünü yani hammaddesini tanımlamak için kullanılır. Tedavi aşamasına geçildiğinde diş hekimi tarafından bu kaplama türleriyle ilgili detaylı bilgiler verilir.