Ön Diş Dolgusu Hakkında Bilgiler

Ön Diş Dolgusu Hakkında Bilgiler

Ön dişler hem işlevsel anlamda hem de görünüş olarak insan sağlığı ve sosyal yaşantı açısından son derece önemlidir. Bu nedenle bu dişlerde yaşanabilecek kırıklar veya aşınmalar kişiyi yoğun bir şekilde rahatsız edebilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için dişleri korumak ve dikkatli davranmak sağlık açısından önem taşır. Fakat bazı durumlarda ne kadar dikkatli davranılsa da ön diş dolgusu gerektirebilecek bazı problemlerden kaçınmak mümkün olmayabilir.

Ön Diş Dolgusu için Nelere Dikkat Edilmeli?

Ön diş dolgusu öncelikle çok görünür bir alanda olduğundan kesinlikle problemli diş ile ilgili özel bir hazırlık ve planlama gerektirir. Dışardan bakıldığında dişin doğal görünmesi ve orantılı bir yapıya sahip olması önemlidir. Burada hem estetik yapıyı sağlamak hem de sağlam, işlevsel bir dolgu ortaya çıkarmak önemlidir. Yanlış yapılacak dolgular dişe kalıcı olarak zarar verebileceği gibi dayanıklılık anlamında da uzun süreli kullanım sunamazlar.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu yıllardır estetik dolgu ve diş estetiği alanında çalışmalar yapmaktadır. İstanbul Nişantaşı’nda bulunan muayenehanesinde ön diş dolgusu işlemlerini uygulayabilmektedir. Gerek hastaların memnuniyet durumu gerekse Dr. Özcan Çakmakcıoğlu’nun akademik geçmişi incelendiğinde estetik diş tedavileri ve kullanılan materyaller üzerine ne uzmanlığı görülebilir. Özcan Çakmakcıoğlu’nun yoğun takvimi nedeniyle gelmeden önce mutlaka randevu alınması tavsiye edilir.

Kaplama Yerine Dolgu İsteyenler

Ön dişinde problem yaşayan kişiler bazen diş hekimine özellikle kaplama istemediğini belirtebilir. Diş hekiminin temel görevi sağlam ve estetik olarak sorun yaratmayacak bir tedavi uygulamaktır. Bu aşamada hastanın istekleri de çok önemlidir. Bazı durumlarda kullanılan materyallerin de etkisiyle ön dişe dolgu uygulanmak istenmez. Oysa yeterli destek ve uygun malzemeyle ön dişe hastanın talepleri doğrultusunda ön diş dolgusu uygulanabilir. Burada önemli olan tüm incelemelerin dikkatli bir şekilde yapılarak uygun seçimlere karar verilmesidir. Konusunda uzman ve aynı işlemi defalarca yapmış bir diş hekimi için bu olumlu bir şekilde yürütülmektedir.

Hem sağlamlık hem de estetik görüntü anlamında beklentileriniz varsa seçim yaparken daha özenli davranmakta fayda bulunmaktadır. Özellikle ön dişlerde yapılacak işlemlerin ardından dişi geri getirmek mümkün olmadığından tecrübesine inandığınız ve güven veren bir diş hekimiyle yola çıkmanızda fayda bulunmaktadır.