Lamine Kaplama Diş Tedavisi

Lamine Kaplama Diş Tedavisi

Lamine kaplama dişlerdeki görünüm problemlerini ortadan kaldrımak ve diş dizilimini düzenlemek amacıyla gerçekleştirilen estetik bir uygulamadır. Kişiye özel hazırlanan lamine kaplamalar, hastanın diş yapısına ve diş etine uyumlu yapılır. Lamine kaplama yapılırken kullanılan malzemenin ışık geçirgenliğine çok dikkat edilir. Bu detay dişlerin doğal görünmesini sağlar. Lamina, doğal dişe yakın görüntüyü sunar. Diş hekimi, lamina kaplamasından önce hastanın genel ağız ve diş sağlığını kontrol ederek işe başlar. Akabinde ise dişler çok hafif şekilde aşındırılarak ölçü alınır, diş rengi belirlenir ve lamina kaplamaların hazırlanması beklenir. Yaprak porselenlerin dişe takılması son aşamadır. Lamina çok ince, hassas bir diş malzemesi olmasına karşın dayanıklıdır. Diş hekimi özel bir yapıştırıcıyla lamina dişi yapıştırdığında işlem tamamlanır.

Lamine Kaplama Kimler Yaptırabilir?

Lamine kaplama uygulaması yaş ve dişlerin durumuna göre uygun olan herkes tarafından yaptırılabilir. Dişlerde aşınma, renk değişimi, hafif çapraşıklıklar, diş çatlağı, diş kırığı varsa ya da dişlerin boyutları asimetrikse, ön dişlerde çürüme varsa, dişler çok kısaysa, ayrık görünüyorsa, hastanın dişleriyle ilgili görünüm durumu sosyal hayatında ve yaşantısında sorun yaratacak boyutlara ulaştıysa; lamina kaplama yaptırılabilir. Lamina, restoratif bir diş uygulaması olup diş yapısındaki birçok problemi dokunuşlarla estetik görünüme kavuşturur. Lamina kaplamalar bu aşamada çok yaygın olarak tercih edilen bir uygulamadır. Lamina kaplamayla birlikte diş rengindeki bozukluklar, diş eğrilikleri, diş ayrıklıkları gibi temel sorunları da ortadan kaldırmak amaçlanabilir. Fakat bu işlemlerin hepsi için bir tek bu tedavi yeterli olmayabilir. Dişlerdeki görünüm ve dizilim bozuklukları hem ağız ve diş sağlığını hem de kişinin yaşamındaki sosyal faktörleri olumsuz etkileyebilir. Lamine porselen kaplama bu tarz sorunlarda kullanılabilir ve yaygın olarak tercih edilir.

Lamina Kaplama Fiyatları

Diş tedavilerinin birçoğu kişiye özel uygulamalardır. Özellikle estetik diş tedavileri doğrudan kişiye göre programlanır. Lamina kaplama bu anlamda her hastada farklı uygulanır. Kaç dişe kaplama yapılacağı spesifik olmadığından diş sayısına göre lamina kaplama fiyatları değişkenlik gösterir. Randevu oluşturarak lamina için ilk ağız ve diş muayenenizi yapmamızı sağlayabilirsiniz. Muayene sonucunda fiyat bilgisi alabilirsiniz. Randevu almak için lütfen bizimle iletişime geçin.