Lamina Diş Kaplama

Lamina Diş Kaplama

Lamina diş kaplama, diş tedavileri arasında yaygın tercih edilen uygulamalardan biridir. Estetik görüntü sunan lamina kaplama, tamamen ağız yapısına göre şekillendirilecek bir tedavidir. Lamina diş kaplaması; dişin yüzeyinin çok ince bir tabaka halinde aşındırılması ve akabinde lamina ile kaplanması anlamına geliyor. Bu işlemde elbette diş yüzeyi minimum oranda aşındırılıyor, dokuya zarar verilmiyor. Kaplama öncesinde hekim ve hasta ile birlikte uygun  kaplama rengi seçiliyor. Doğal bir görüntü olması açısından titizlikle hareket ediliyor ve renk seçimi tamamlanıyor. Laminalar ince yapıda hazırlanır. Işık geçirgenliğinin yüksek seviyede, doğal diş görüntüsünde olmasına dikkat edilir. Aşındırma işlemi en az seviyede yapılır ve asla diş küçültme işlemi uygulanmaz. Birçok kişi orijinal dişlerin küçültüleceğini sanıyor, işlemden uzak duruyor. Diş yapısında kahve, çay, alkol, tütün gibi etkenler sebebiyle ortaya çıkan görüntü bozuklukları lamina diş kaplama ile çözüme giderilebiliyor. Kaplama sayesinde diş görüntüsü korunmuş oluyor.

Lamina Diş Kaplama Neler Sunuyor?

  • Dişlerin doğal bir görüntüsü korunmuş olur.
  • Yüzeyi pürüzsüz laminalar sayesinde ilerleyen dönemlerde çay – kahve – tütün sebebiyle renk değişimleri daha minimum düzeyde gerçekleşir.
  • Laminaların dişe yapıştırılma işleminde medikal malzemeler kullanılır, düşme gibi sorunlar önlenmiş olur.
  • Lamina kaplama bakımları düzgün bir şekilde yapılıp; ağız ve diş sağlığına dikkat edildiğinde uzun yıllar kullanılabilir.
  • Lamina kaplama sayesinde ön dişleri ayrık olan kişiler bu problemden kurtulabilir.
  • Öndeki kırık dişler tamamlanır, alternatif tedavi oluşturur.
  • Gülüş tasarımı isteyen kişiler için bu tedavi önemli bir seçenektir.

Lamina Diş Kaplama Süreci

Bu tedavi süreciyle ilgili gelen sorular incelendiğinde öncelikle merak edilen konu bu tedavinin oluşturacağı maliyet olmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki sağlık herşeyin önünde geliyor. Bu nedenle tedaviyle başarıyla sürdürebilmek çok daha önemlidir. Maliyetler hekimin uygulama yöntemine ve malzeme kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Dilediğiniz zaman bizi arayarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.