Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood Gülüşü Nedir?

Sağlıklı bir gülümseme herkes için önemli bir konu olarak görülebilir. Gülümseme; görsellik ile birlikte iletişimi de etkileyebilen bir süreçtir. Hollywood gülüşü bu anlamda herkesin hedefleyebileceği gülümsemeyi işaret ediyor. Dünyada ve ülkemizde binlerce insan hatta ünlüler Hollywood gülüşü için estetik diş tedavilerine yöneliyor. Hollywood ünlülerinin gülüşlerini incelediğinizde bu görüntüleri daha net bir şekilde fark edebilirsiniz. Hollywood gülüşü; üst ön dişlerin görüntüsü ile başlıyor. Yine üstteki kesici dişler belirgin biçimde önde yer alıyor. Alttaki kesici dişler ise gülündüğü zaman kendisini gösterecek şekilde ayarlanabiliyor. Bu gülüşün detaylarından biri de diş arkı geniş ve üstteki ilk azı dişine kadar görünen bir gülümseme olmasıdır. Yani genişçe gülümsediklerinde ön bölümde sağlıklı dizili dişlerin olması ve kesici dişlerin ön planda olması gerekiyor. Bu diş yapısı ya da estetik gülümseme, birçok ünlüde doğuştan olabilirken; birçoğu estetik diş hekimliği uygulamaları neticesinde ortaya çıkıyor. Aslında Hollywood gülümsemesinde dudakların ve diş etinin de payı var. Dudakların simetrik olması, diş etinin ise 2 mm kadar görünmesi tercih edilebiliyor.

Hollywood Gülüşünü Herkes Yaptırabilir mi?

Hollywood gülüşü hakkında birçok kişi “Ben de yaptırabilir miyim, olur mu?” şeklinde düşünüyor. Diş hekimleri, estetik diş tasarımları ve gülüş tasarımına dikkat çekerek yapılacak muayene sonrasında çoğu kişinin Hollywood gülüşü yaptırabileceğini belirtiyor. Genel muayene sonrasında tüm diş problemleri belirlenir, problem yoksa gülümseme estetiği uygulanır. Tedavinin süresi içeriğe göre değişebiliyor. 10 günlük gibi bir sürede genellikle belirlenen hedeflere doğru ulaşılıyor. Elbette diş hekimi ve hastanın durumu süreyi değiştirebilir.

Estetik Diş Uygulamaları

Diş estetiği yaptırmak kimi insanlar tarafından gereksiz görülürken kimi insanlar ise bu konuda çeşitli sosyal problemler yaşayabilmektedir. Dolayısıyla iş ve sosyal hayattaki bu problemleri aşarken estetik diş uygulamaları bir basamak olarak kullanılabilmektedir.  Sokaklarda dişlerinin yapısı bozuk olduğu için yüzlerce, binlerce insan gülümsemekten çekiniyor ya da gülümserken eliyle ağzını kapatma refleksine sahip oluyor. Bu sorunlar büyüdüğü zaman kişinin tüm hayatı ve psikolojisi üzerinde olumsuz etkiler bırakabiliyor. Burada doktorun muayenesi sonucunda zaten ortada gereksiz bir durum varsa estetik diş uygulamasının burada yapılmasının ancak ciddi gereksinimler dahilinde mantıklı olduğu açıklanıyor.