Gülüş Tasarımı Yaptırırken Dikkat Edilecek 3 Önemli Nokta

Gülüş Tasarımı Yaptırırken Dikkat Edilecek 3 Önemli Nokta

Gülüş tasarımı son yıllarda çoğu insan tarafından tercih ediliyor. Gülüş tasarımı son yıllarda çoğu insan tarafından tercih ediliyor. Zamanla dişlerde yaşanan kozmetik problemlerle bu tedavi tercih ediliyor. Renk değişiklikleri veya dişlerin kırılması, çürümesi gibi durumlar bu tedaviyi gerektiren sebeplerden en bilinenleridir. Fakat bunların haricinde de bazı estetik gereksinimler nedeniyle gülüş tasarımı tercih edilebilir. Kısaca en fazla hangi nedenlerle gülüş tasarımı tercih edildiğini madde madde sıralayalım.

 • Çeşitli yiyecek ve içeceklerin uzun süre kullanımı veya diş bakımının tam yapılmaması nedeniyle dişlerde oluşan renk değişimleri,
 • Ön dişlerdeki ayrıklık ve çarpıklık gibi problemler,
 • Ön dişlerde çürük görülmesi,
 • Üst üste gelmiş dişlerden dolayı yaşanan rahatsızlıklar,
 • Ön dişlerde yaşanmış olan kırıklar veya bozulmalar gibi nedenlerle gülüş tasarımına başvurulabilir.

Peki bunların sonucunda başvuran kişileri nasıl bir süreç bekliyor. Bu tedavi hangi işlemleri kapsıyor? Hazırlık aşaması nasıl olmalı? Tedavi önecesinde ve sonrasında nelere dikkat etmek önem taşıyor? İstenen sonuca ulaşabilmek için nelere dikkat etmek önemlidir? Bu ve bunun gibi soruların cevaplarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

1. Gülüş Tasarımı Tedavisi için İlk Adım Nedir?

Tedavi için ilk adım alanında uzman bir diş hekimiyle yola çıkmaktır. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu diş estetiği uygulamalarında özel olarak uzmanlaşmıştır. Her sene yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen organizasyonlara katılarak güncel yaklaşımları takip etmektedir. Bunun için Dr. Özcan Çakmakcıoğlu ile iletişime geçerek muayenehanesinden randevunuzu alabilirsiniz.

İlk muayene esnasında Özcan Çakmakcıoğlu size uygun olan gülüş tasarımı çeşitleri hakkında bilgi verecektir. Bunun devamında ağız ve diş sağlığınızın durumuna göre uygun olan tedavi planı seçilerek ilk adım atılmış olur. Dişlerin yanı sıra diş etlerinin de gülüş tasarımı sürecinde çok önemli bir rolü vardır. Diş etlerinde herhangi bir rahatsızlık ya da sık sık kanama durumu varsa öncelikle bunun tedavi edilmesi gerekir. Çünkü sağlıksız diş etleri ile başlatılan gülümseme tasarımı uygulamaları genellikle çok hızlı yıpranabilmektedir.

Dişlerin birbirinde baskı oluşturmaması ve yapılan estetik görünümün kalıcı olması için Dr. Özcan Çakmakcıoğlu size önerilerde bulunacaktır. Bunların sonucunda size sunduğu seçenekler arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bunun ardından tedavinin planlanması ve adım adım hangi dişe hangi işlemlerin uygulanacağı açıklanmaktadır. Kapsamlı bir tedavi esnasında bazı kullanıcılar dijital diş hekimliğinin de verdiği imkanlardan yararlanarak dişleri için dijital bir ön analiz isteyebilirler. Bu işlemle birlikte kullanıcılar dişlerinin alacağı son hale en yakın görüntüyü görebilirler.

Gülüş Tasarımı Yaptırırken Dikkat Edilecek 3 Önemli Nokta

2. Gülüş Tasarımı Fiyatları Nedir?

Bu tedavinin maliyetleri tedavinin içeriğine göre değişir. Örneğin ön dişlerinizden birinde kırık varsa ve bunu düzelttirmek istiyorsanız farklı; öndeki iki dişinize uzatma işlemi yaptırmak istiyorsanız daha farklı fiyatlar oluşur. Tüm bunlar düşünüldüğünde net bir fiyat vermek zorlaşır. Fakat biz yine de bu tedavi sırasında fiyatları etkileyebilecek bir kaç unsuru sizler için sıraladık.

 • Estetik dolgu mu, porselen lamine kaplama mı yapılmalı?
 • Seçilen tedavi kaç dişe uygulanacak?
 • Diş beyazlatma işlemi isteniyor mu?
 • Dişlerde ayrıklık veya kırık gibi durumların tedavisi isteniyor mu?
 • Ön dişlerde bir uzatma işlemi yapılacak mı?
 • Gülüş tasarımını etkileyecek şekilde komşu dişlerde veya diş etlerinde bir problem bulunuyor mu?

Tüm bu başlıkları bu yazımızda olabildiğince ele almaya çalışacağız. Fakat unutulmamalı ki gülüş tasarımı kişiye özel bir tedavidir. Herkes için standart bir uygulama söz konusu değildir. Bu nedenle her kişinin tedavi esnasındaki istekleri ve ihtiyaçları değişkenlik gösterebilir.

Tüm bunların yanı sıra unutulmaması gereken bir nokta da seçilen diş hekiminin konu hakkındaki tecrübesi ve uzmanlığıdır. Estetik diş uygulamalarının başarısı konu hakkında uzmanlaşmış bir diş hekimiyle doğrudan bağlantılıdır. Aksi takdirde tedavinin uzun ömürlü olmaması veya istenen sonuçların elde edilememesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Bir diğer önemli unsur da bu tedavi yapılırken seçilen malzemelerdir. Belirli bir standardın altında kullanılan malzemeler kullanıcılara problem yaşatabilir. Bu nedenle Dr. Özcan Çakmakcıoğlu uygulanacak malzemelerin seçiminde uluslararası standartlara sahip ve onaylı ürünleri tercih etmektedir. Peki malzeme seçimi neden önemlidir? Bu tedavinin maliyetlerini direkt olarak etkilemesine rağmen neden belirli standardın altındaki malzemeler kullanılmamalıdır?

 • Uluslararası standarda sahip ürünler bir çok farklı testten geçiriler insan sağlığı açısından herhangi bir risk taşımadığı ispatlanarak kullanıma sunulur.
 • Bu ürünlere dayanıklılık testleri uygulanır. Dayanıklı olmayan ürünler kullanıcıları defalarca aynı tedaviyi tekrarlamaya mecbur bırakarak hem zaman hem de para kaybına neden olurlar.
 • Genellikle yurtdışından temin edilen bu ürünler döviz ile fiyatlandırıldığından maliyetlerdeki değişimlere çok açıktır. Fakat sağlık ve güvenilirlik açısından özellikle bu materyaller tercih edilir.

3. Tedavi Esnasında ve Sonrasında Sizi Neler Bekliyor?

Tedavinin planlanma aşamasında tedavinin kaç seans süreceği size Dr. Özcan Çakmakcıoğlu tarafından açıklanır. Bununla birlikte sizin için uygun olan gün ve saat için randevunuzu oluşturabilirsiniz. Tedavinin ne kadar süreceği çoğu zaman tedavinin kapsamına ve uygulanacak tekniklere göre değişebilir. İstediğiniz gülüş tasarımının içeriğine göre tedavi planı tek seansta da başarıyla sonuçlandırılabilir. Bazı durumlarda ise 2 veya 3 seans ile bu sonuçları görmek mümkündür. Bu konuda kesin bir zaman aralığı vermeden önce yapılacak işlemin boyutunu ve kapsamını belirlemek için ön muayeneyi yapmak gerekmektedir.

Gülüş tasarımı genellikle diğer tedavilere göre kullanıcılar açısından daha zahmetsiz olarak görülmektedir. Bu nedenle tedavi süreci hızlı bir şekilde ilerler. Bu süreçte dikkat etmeniz gerenler size diş hekiminiz tarafından söylenir. Estetik bir uygulama gerçekleştirirken aynı zamanda dişlerin rahatlığı ve kullanım açısından herhangi bir sorun oluşturmaması da önemlidir. Bunun için Özcan Çakmakcıoğlu sizin çiğneme ve dişlerinizin yerleşimi konusundaki rahatlığınızı test ederek herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlamaktadır.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu’nu arayarak gülüş tasarımı ile ilgili görüşebilirsiniz. Uygun tarihte randevunuzu oluşturarak ilk adımı atabilirsiniz. Gülüş tasarımı hakkında genellikle bu tedavinin maliyeti de merak edilen konular arasında görülmektedir. Bu konuda bizimle whatsapp üzerinden canlı olarak mesajlaşabilir ya da hemen bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz fiyatların nasıl şekillendirildiği ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Günümüzde estetik diş tedavilerinin maliyetleri değişkenlik göstermektedir. Sizin için doğru seçimi yapmak önemliyse mutlaka kullanılan ürünlerin kalitesini ve tedaviyi gerçekleştirecek diş hekiminin bu alanda uzmanlaşıp uzmanlaşmadığına dikkat ediniz.