Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş Tasarımı Nedir?

Ağız ve diş sağlığı bakımı dendiğinde akla hep çürük dişler, eksik dişler, diş rengi ya da diş dolgusu ve ağız kokusu gelir. Oysaki gülüş ağız ve diş sağlığında önemli yer edinir. Gülüş tasarımı ya da diğer bilinen ismiyle gülüş estetiği günümüzde tüm dünyada güncel bir konudur. Estetik diş hekimliğimizde gülüş tasarımı kişiye özel hazırlanır, kişiler kapsamlı bir ilk muayene sonrasında gülüş estetiği hakkında bilgilendirilir ve tedavi programı oluşturulur. Gülüş tasarımı için temel kriter hastaların sağlığıdır. Bu nedenle sadece estetik bir görüntü elde etmek için bu işleme başvurulması doğru değildir. Öncelikle kişinin sağlığı ve bunun sonucunda tedaviden elde edilecek yarar değerlendirilir.

Gülüş Tasarımında Neler Yapılır?

Gülüş tasarımı içerisinde yer alan tedaviler genellikle şöyledir: Diş beyazlatma, implant, protez, zirkonyum – porselen kaplama, ortodontik tedavi, diş eti tedavisi. Gülüş estetiği oluştururken önce ağız içerisindeki çürük dişler tedavi edilir, ağız ve diş temizliği yapılır. Sonrasında ise sağlık açısından hastanın beklentileri, ihtiyaçları ele alınır. Gülüş tasarımı sabit bir tedavi içeriğinden oluşmaz. Her zaman hasta ve hekimin ortak görüşleriyle tedavi programı, içeriği belirlenir. Hastanın diş ölçüsü alınır, dijital ortamda modellemeler yapılır, hastaya protez – implant ya da porselen – zirkonyum gibi tedaviler uygulanacaksa hangi malzeme kullanılacağı seçilir. Ölçü ve örneklerden sonra ihtiyaca göre geçici dişler yapılır ve hastanın bir sonraki seansa kadar yeme – içme eyleminin sürmesi sağlanır. Eğer dişlere yaprak porselen ya da kaplama yapılacaksa dişlere teknik işlemler uygulanır. Son seansta diş beyazlatma, implant, protez, kaplama gibi tüm işlemler tamamlanır. Gülüş tasarımını korumak için hastanın ağız ve diş sağlığına, temizliğine önem vermesi beklenir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Süresi

Diş tedavileri ve estetik uygulamaların tümü kişiye özeldir. Her hastada farklı bir uygulama serisini barındırır. Bu nedenle tek bir uygulama içeriği belirlemek mümkün değildir. Bu nedenle bu konudaki detaylı sorularınız için telefonla arayarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Yapılacak incelemelerin sonucunda sağlık şikayetleriniz ele alınacaktır. Tüm bu değerlendirmelerin ardından nasıl bir yol izleneceği ve hangi uygulamaların yapılabileceği size sunulacaktır.