Estetik Gülüş Tasarımı Nasıl Planlanmalı?

Estetik Gülüş Tasarımı Nasıl Planlanmalı?

Estetik gülüş tasarımı; kişilerin ağız ve diş sağlığını komple analiz ederek oluşturulur. Dişeti problemleri tedavi edilir, kırık ve eksik dişler tamamlanır, eğri dişler düzeltilir, diş ve dudak yapısındaki görüntü bozukluklar halledilir ve ortaya tamamen sağlıklı, parlak bir gülüş çıkarılır. Estetik gülüş tasarımı kişinin tüm diş problemlerine çözüm getirir. Estetik gülüş tasarımı içerisinde yer alan tedaviler şöyledir; diş beyazlatma, pembe estetik, ortodontik uygulamalar, zirkonyum veya porselen kaplamalar, lamina porselen, implant, bonding, dudak konturunu şekillendirme. Tüm işlemler aşamalı olarak uygulandıktan sonra diş sıralamasındaki bozukluklar, diş eti şekilsizliği, sararmış diş yapısı, eksik diş sorunu, diş boylarındaki dengesizlik gibi kişiyi rahatsız eden problemlerin hepsi ortadan kaldırılır.

Estetik Gülüş Tasarımı Süresi ve Faydaları

Gülüş tasarımı tedavisinin süresi aslında kişiye ve hekime bağlıdır. Kişinin istediği tedaviler kapsamında bir plan yapılır. Gülüş tasarımının içerisinde yer alan uygulamaların hepsi her kişiye uygun olmayabilir. Eksik diş veya diş eti problemi olmayan bir kişinin tedavi süresi elbette daha kısa sürebiliyor. İlk aşamada ağız ve diş sağlığı hakkında genel bir tarama yapılır ve hastanın şikâyetleri dinlenir. Akabinde ise hekimin önerileri ve tedavi planı ile işlemlere başlanır. Dişlerdeki problemlerin yoğunluğu tedavi süresinin uzun olmasına sebep olabilir. Ancak gelişmiş diş teknolojileri ve pratik çözümler sayesinde diş hekimleri, gülüş tasarımını kısa sürede tamamlıyor. Dişlerde ortodontik problem olması durumunda gülüş tasarımı tedavisi yaklaşık 6 ay sürebiliyor.

Estetik Gülüş Tasarımı Maliyetleri

Estetik gülüş tasarımı maliyetleri öncelikle her yıl yeniden güncelleniyor. Ekonomik grafikler nedeniyle diş tedavi ücretleri doğal bir artış yaşıyor. Ancak bu artış her sektör ve iş kolu için yaşanan durumdan çok farklı olmuyor. Estetik diş uygulamaları içerisinde birden fazla tedavi barınıyor. Maliyetlerin rutin diş tedavilerinden daha yukarıda bir seviyede yer aldığını söyleyebiliriz. Diş merkezimizden randevu alarak ücretsiz muayene olabilir ve tedavi planı oluşturmamızı sağlayabilirsiniz.