Estetik Diş Lamine Tedavileri

Estetik Diş Lamine Tedavileri

Estetik diş lamine, renk değişimi, kırık diş ve benzeri diş problemlerinin olduğu ve önceden porselen kaplama gibi bir işlemin yapılmadığı diş üzerine yapılan uygulamadır.

Bu tedavi öncesinde, uygulama yapılacak diş sağlıksızsa önce diş sağlığına kavuşturulur sonrasında ise estetik uygulama yapılır. Sağlıklı, problemsiz dişler üzerine lamine yapılabiliyor. Bu materyal, özel kimyasallardan elde edilmiş, kişiye özel bir madde olup ince bir yaprak görünümdedir. Işık geçirgenliğinin yüksek olması sebebiyle lamine yapılan diş doğal dişe yakın bir görüntü sunmaktadır. Uygulamanın tercih edilmesindeki en temel sebep bu doğal görünümdür. Pek çok kişi gülüş tasarımı yaptırırken lamine uygulamasına yönelmektedir. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu estetik diş lamine tedavisinde her kişinin diş ve ağız yapısı farklı olduğundan kişiye özel bir tedavi süreci izlemektedir.

Kimler Diş Lamine Yaptırabilir?

Dişlerinin görüntüsünden ve sağlığından memnun olmayan kişiler için diş lamine tedavisi uygulanabilmektedir. Bunu biraz daha detaylı olarak madde madde sıralayabiliriz.

  • Ön dişlerinde ayrıklık olan kişiler diş lamine yaptırarak bu ayrık görüntüyü kapatabilir.
  • Yine ön dişlerinde bariz çürük olan kişiler lamine sayesinde hem çürük tedavisi hem de görüntü düzeltmesi sağlayabilir.
  • Ön dişlerinde kırık, çatlak, dişin uç bölümlerinde deformasyon olan kişiler lamine ile bu durumu düzeltebilir.
  • Diş beyazlatma tedavisi neticesinde diş yüzeyinde hala leke ya da sararma olan kişiler lamine ile hedefledikleri beyazlığa ulaşabilirler.
  • Hassas diş yapısına sahip olan, özellikle sürekli renk değişimleri yaşayan kişiler yine lamine uygulamasıyla görüntü bozukluğunu giderebilirler.

Lamine Yaptırdıktan Sonra

Lamine tedavisi görmek isteyen hastalar, titiz bir çalışma neticesinde planlanan görüntüye kavuşabiliyor. Tedavi bittikten sonra;

  • Doğal dişe yakın bir görüntü elde ediliyor.   
  • Pürüzlerin giderilmiş olduğu bir diş yüzeyine ulaşılıyor.
  • Diş lamine tedavisi sonucunda sararmış dişlerin yerine istenilen tondaki lamine  geçiyor.

Hastalar tedavi bitiminden sonra diş hekimlerinin önerilerine dikkat etmeli, rutin diş temizliği ve bakımını ihmal etmemelidir.