Estetik Diş Kliniği

Estetik Diş Kliniği

Estetik diş kliniği, yaşadığımız estetik diş problemlerinde çözüm olabilecek tedaviler sunan diş sağlığı merkezleridir.

Bu tarz kliniklerde bu alanda uzmanlaşmış diş hekimleri bulunmaktadır. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu senelerdir kendi estetik diş kliniği bünyesinde hastalarına hizmet vermektedir.

3 Adımda Estetik Diş Kliniği

  1. Hastalar şikâyetlerini dile getirdikten sonra uzman gözüyle muayene gerçekleşiyor.
  2. Her hasta estetik diş kliniği için farklı bir şekilde ele alınır ve her hastaya ait ihtiyaçları kapsamında bir planlama oluşturulur.
  3. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu, hastanın ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz önünde bulundurarak tedaviyi yürütür.

Estetik Diş Kliniği Kapsamında Öne Çıkan Tedaviler

Diş Kaplama: Diş kaplama tedavisi genellikle dişlerde kırılma, çarpıklık ya da lekelenme olduğunda yapılabiliyor. Öte yandan dişlerinin çok küçük olmasından şikâyetçi olan hastalar da kaplama yaptırabiliyor. Diş kaplamasına uygun olan herkes tedaviden yararlanabiliyor. Kaplamada seramik, porselen, lamine gibi malzemeler kullanılıyor.  

Estetik Dolgu: Diş dolgusu tüm kliniklerde yapılıyor ancak estetik diş kliniği dolgu işlemlerinde doğal görüntüye önem veriyor. Diş dolgusunda birçok farklı madde kullanılıyor. Dolgunun diş rengiyle aynı olması doğal görünmesini sağlıyor. Diş hekimleri bu detaya özen gösteriyor.

Diş Beyazlatma: Gün içerisinde tüketilen çay, kahve, sigara gibi ürünler, zararlı yiyecekler diş yüzeyinin sararmasına bazen ise lekelenmesine neden oluyor. Beyaz dişlere kavuşabilmek için estetik diş uygulamalarından yararlanmak gerekiyor. Ev ve ofis tipi iki farklı yöntemle dişler beyazlatılıyor. Bazı durumlarda diş hekiminin gerekli görmesiyle her iki yöntem kombine olarak uygulanabiliyor.

Diş implantı: İmplant tedavisi doğal görünümlü ve dayanıklı dişler için seçilen yöntemlerden bir tanesidir. Ağızdaki gerçek dişlerle son derece uyumlu görünen implant diş, kişilere sağlıklı bir diş yapısı kazandırıyor. İmplant diş, az sayıda veya bütün dişlerin tedavisinde uygulanabiliyor.

Pembe estetik: Pembe estetik ya da diğer adıyla diş eti estetiği, diş etlerinin görüntüsünün hastanın sosyal yaşantısını olumsuz yönde etkilemesi halinde uygulanıyor. Diş etlerinin aşağı yöndeki yoğunluğu dişlerin az, küçük görünmesine sebep oluyor. Hastaların şikâyetçi olduğu bu görüntü estetik diş kliniğinde tedavi edilebiliyor.

Ortodonti: Ayrık, çarpık gibi dişlerin olması gerektiği görüntü dışında sıralanması ortodontik tedavilerle düzeltiliyor. Küçük yaşlardan itibaren yapılabilen tedavinin süresi her hastada değişebiliyor.