Diş Yaptırma Süreçleri

Diş Yaptırma Süreçleri

Ağız ve diş sağlığı kişisel sağlıkta fazlasıyla önem taşıyan bir konu. Dişlerimizdeki problemler, yeme içme rutinini etkilediği gibi iş, sosyal, özel yaşamı da olumsuz etkiliyor. Tedavi edilmeyen her diş beslenmeyi etkilemek suretiyle vitamin değerlerini bozuyor, estetik kaygıyı ortaya çıkarıyor. Diş yaptırma bu nedenle her açıdan önem taşıyor. Sadece basit bir diş çürüğü olarak düşünülmemeli. Bir dişin çürük olması komşu dişlerin de zamanla çürümesi anlamına geliyor. Öte yandan çürük dişler ağızda kötü bir kokuya neden olur. Diş yaptırma süreci, günümüz diş teknolojileri sayesinde çok daha kısa sürüyor. Modern diş ekipmanlarıyla, her türlü diş problemine sistemli şekilde müdahale ediyor.

Diş Tedavileri Nelerdir?

Diş yaptırma kapsamında estetik diş uygulamalarından dolguya, implanttan kaplamaya kadar onlarca farklı tedavi gerçekleştiriliyor. Bu tedaviler şöyledir:

Restoratif: Sert diş dokusu, çürük, çürük dışındaki sebeplerden ötürü ortaya çıkan madde kayıplarına estetik uygulamalarla müdahale edilen diş tedavileri bütünüdür. Dişlerdeki kırıklar, çürümüş bölgeler, diş dokusundaki kayıplar Restoratif diş tedavileriyle sağlıklı forma kavuşturuluyor.

Endodonti: Endodonti tedavisi kanal tedavisini ifade ediyor. Diş sinirlerinde görülen hastalıklar Endodonti ekipmanları kullanılarak tedavi edilir. Kanal tedavisi genellikle iki ila dört seans arasında değişen bir tedavi sürecine sahiptir.

Ortodonti: Diş eğrilikleri, diş ayrıklığı çapraşık diş gibi görüntüyü ve yeme – içme eylemini bozan problemler ortodonti uzmanlarımız tarafından tedavi ediliyor. Ortodontik diş yaptırma süreci kişilerin diş problemlerine göre değişkenlik gösteriyor.

Periodontoloji: Yumuşak doku yani dişe eti hastalıklarının ele alındığı Periodontoloji bölümünde, hastaların diş eti sorunlarına müdahale ediliyor. Diş etinde şişme, kızarıklık, morarma, çekilme gibi birçok sorun görülüyor. Bu sorunlar tedavi edilmediğinde diş kaybı ortaya çıkıyor. Diş eti çekilmesinin ciddiye alınmaması sağlıklı dişlerin dahi kaybına yol açabiliyor.

Protetik diş tedavisi: Eksik diş tedavilerini kapsayan Protetik diş bölümünde; hareketli, hareketsiz protez, implant üstü protez tedavileri uygulanıyor. Hastanın ağız ve diş sağlığı doğrultusunda en uygun tedavi programlanıyor.

Diş Yaptırma Fiyatları

Diş yaptırmak için öncelikle genel bir muayene şart. Uzman diş hekimlerimizin detaylı muayenesi sonrasında diş tedavisi programlanıyor. Diş yaptırma ya da sadece muayene olmak bile ağız ve diş sağlığını korumanın önemli adımıdır. Dişlerle ilgili tüm konulara zamanında müdahale edip yaptırmak uzun vadede sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlar. Diş yaptırma fiyatları ve tedaviler hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.