Diş Kırılması Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Kırılması Nasıl Tedavi Edilir?

Diş kırılması her zaman yaşanabilecek diş problemleri arasında yer alır. Hiç umulmadık bir anda yaşanan diş kırılması bazen mutlu bir yemeğin ortasında yaşanabilir. Böyle durumlarda kişi moral bozukluğu ve kısa süreli bir tedirginlik yaşayabilmektedir. Diş kırıkları günümüz teknolojisinde farklı yöntemler kullanılarak tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle böyle durumlarda süreç sağlıklı bir şekilde değerlendirilerek uzman bir diş hekimine başvurulmalıdır.

Diş Kırılması Konusunda Diş Hekimi Nasıl Seçilir?

Yaşanan diş kırıkları özellikle ön taraflarda yer alan bir bölgedeyse, kişi gülmekten veya konuşmaktan çekinerek eliyle ağzını kapatabilir. Bu nedenle buradaki kırık dişin uygun bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Fakat tedavi süresince dişin işlevsel özelliklerinin geri kazandırılmasının yanında; doğal ve estetik görünüşü de büyük önem taşır. Bu nedenle diş kırılması konusunda diş hekimi seçilirken uzmanlık alanının “estetik diş hekimliği” konusunda olmasına dikkat edilmelidir.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu uzun yıllardır estetik diş hekimliği alanında yaptığı uygulamalarla adından söz ettirmektedir. İstanbul Nişantaşı’nda yer alan muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir. Diş kırığı ile ilgili yaşanan problemlere dişin doğasına uygun ve estetik tedaviler uygulamaktadır. Estetik diş hekimliği üzerine yoğun bir çalışma temposu ve yurt dışı programları olduğundan gelmeden önce mutlaka randevu alınması tavsiye edilmektedir.

Nasıl Bir Tedavi Uygulanıyor?

Her diş yapısı kişiye özel olduğu gibi yaşanan problemler ve kırıklar da farklı olabilmektedir. Bu nedenle uygulanacak olan tedaviye ancak kırık dişin incelenmesi ve hasta ile bu konuda görüşülmesinin ardından karar verilmektedir.

Genel olarak dolgu ve kaplama uygulamalarıyla kırık diş tedavisi yapılabilmektedir. Bunların türleri ve uygulanacak metodun çeşidi diş hekiminin yapacağı detaylı incelemenin sonucunda netlik kazanabilmektedir.

Kırık Diş Eski Haline Döner Mi?

Öncelikle kırık dişin yerine dişe uyumlu bir malzeme ve yöntemle tedavi uygulandığı unutulmamalıdır. Kaliteli malzemeler performans olarak olumlu sonuçlar vermektedir. Fakat nasıl ki insanın kendi dişi kırılabiliyorsa bu uygulanacak yöntem de sonsuz bir dayanıklılığa sahip değildir. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu tarafından klinik olarak tüm testleri yapılmış materyaller kullanılmaktadır. Fakat bu materyallerin de bir dayanıklılık gücü bulunmaktadır. Bu nedenle hastalar tedavi sonrası diş hekiminin önerilerini dikkate alarak diş sağlığı hakkında bilinçli bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirler.