Diş Kaplama Nedir?

Diş Kaplama Nedir?

Ağız ve diş sağlığı ne kadar önemliyse eğer dişlerin görüntüsü de o denli önemlidir. Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın önem teşkil eden diş eğrilikleri, diş yapısındaki kötü görüntü kişilerin sosyal yaşamını etkiliyor, özgüvenlerini kırıyor. Birçok hasta dişlerindeki kötü görüntü nedeni ile hayatını kısıtlıyor, yeni bir ortama girmeye çekindiğini belirtiyor. Diş hekimleri, bu tür durumlar için geliştirdiği estetik diş uygulamaları sayesinde, hastalarına ağız ve diş sağlığı sunuyor. Diş hekimlerinin estetik anlayışına önem vermesi ortaya sağlıklı ve parlak gülümsemeler çıkarıyor. Diş kaplama tedavisi, dişlerdeki görüntü ve şekil bozukluklarını gidermeye yardımcı olan estetik diş hekimliği uygulamalarından biridir.

Diş Kaplama Yöntemleri

Birkaç türden oluşuyor. Bu sayede hastalar bütçelerine ve estetik anlayışlarına uygun bir seçim yapabiliyor. Diş kaplama yöntemleri şöyledir;

Porselen lamine diş kaplama: Porselen lamine diş kaplama ya da diğer adıyla lamine yaprak porselen kaplama tedavisi; estetik anlamda en çok kullanılan ve en iyi sonuç veren kaplama yöntemidir. Hastaların diş yapısına uygun şekilde her bir diş porselen lamine ile kaplanır.

Zirkonyum: Zirkonyum, en yaygın bir diğer kaplama yöntemidir. Oldukça hafif ve sağlıklı bir yapısı vardır. Dişlerin daha dayanıklı olmasını sağlar, hastaların çiğneme fonksiyonunu güçlendirir. Zirkonyum kaplama dişe en yakın malzeme olduğundan çok sık tercih ediliyor.

Metal destekli:: zirkonyum ve porselen diş kaplama tedavilerinden ötürü çok tercih edilmeyen metal destekli kaplama, hala uygulanıyor. Dolgu gibi işlemlerden sonra dişlerin yüzeyi bu malzeme ile kaplanarak dayanıklılık sağlanıyor.

Diş Kaplamasının Kullanım Ömrü ve Avantajları

Uzman bir diş hekimi tarafından özenle yapılmış tedavi, uzun süre kullanım sağlayabiliyor. Diş kaplamanın en büyük avantajı görsel estetik sunması, hastaya özgüven kazandırmasıdır. Hastalar, şekli bozuk dişlerinden ötürü sosyal yaşamda rahat edemiyor, yemek yerken stres yaşıyor. Diş kaplamaları bu sorunları ortadan kaldırıyor.

Diş Kaplama Fiyatları

Uygulanacak yöntemlerin farklılığı nedeniyle değişiyor. Üstelik uygulanacak diş ve hastanın ağız sağlığı da fiyatları etkiliyor. Merkezimizi arayarak randevu veya bilgi alabilirsiniz.