Diş Estetiği Tedavisini Nasıl Yaptırabilirsiniz?

Diş Estetiği Tedavisini Nasıl Yaptırabilirsiniz?

Diş estetiği, hastanın dişlerindeki küçük veya büyük ölçekli kozmetik unsurların düzeltilmesini sağlar. Çatlaklar, kırıklar, dişlerin rengi, dişlerin boyutu veya şekli ile ilgili sorunlara kadar geniş bir yelpaze ile ele alınır. Dr. Özcan Çakmakcıoğlu kliniğinde yıllardır bu alanda sayısız hastayı tedavi etmiştir.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu, güvenli ve hasta yararını birinci sıraya koyan tedaviler ile ilerlemektedir. Bu nedenle tedavi kapsamında kullanılan materyaller ithal ve global markaların ürünlerinden oluşmaktadır. Bu konuda dilerseniz kliniğimizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diş tedavilerinin içeriği son yıllarda büyük değişim göstermiştir. Artık estetik diş tedavileri, uygulanan işlemler içinde önemli bir yüzdeye sahiptir. Bu nedenle bu gelişime açık konu hakkında tercih ettiğiniz doktorun ve kliniğin teknolojik imkanları ne kadar kullandığı, alanında ne kadar uzman olduğu ve gülüş tasarımınızı oluşturma yolunda nasıl adımlar attığı çok önemlidir. Burada son trendleri takip eden ve dişlerinizi analiz etme yolunda uygun yöntemlerle ilerleyen bir diş hekimi tedavinin sonuçlarını da doğrudan etkileyecektir.

Diş Estetiği Nedir?

Estetik diş hekimliği, hastanın dişlerinin görünümünün sağlıklı bir duruma getirilmesi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır . Tamamen estetik bir amaca yönelik olmanın yanında estetik diş hekimliğinde diş çekilmesi, dişlerin hizası, aralıkları ve bunlardan doğabilecek sorunların önlenmesi gibi ağız ve diş sağlığını doğrudan etkileyen konular da çözüme kavuşturulur.

Estetik diş hekimliğinde mevcut birçok tedavi türü olmasına rağmen, şu anda en popüler olan ve halk arasında “güşüş tasarımı” olarak bilinen tedavidir. Minimal invaziv prosedürlerle dişlerin şeklini, boyutunu ve rengini değiştirebilen bir tedavi olan gülüş tasarımı en fazla tercih edilen diş tedavileri arasında gelmektedir.

Diş Estetiği Süreci Nasıl İlerler?

Hastanın arzu ettiği estetik iyileşmeyi elde etmek için, kendi durumuna en uygun prosedürler seçilerek, kişiye özel tedavi yapılır. Yüz analizinden sonra Dr. Özcan Çakmakcıoğlu, her kişinin özelliklerine, yüz ve ağız oranlarına göre olası değişiklikleri önermektedir.

Bu çalışmaya dayanarak, Dr. Özcan Çakmakcıoğlu bir tedavi planı yapar, hastanın istenen sonuçları elde etmesi için ihtiyaç duyduğu prosedürleri açıklar. Bu prosedürler çok farklı olabilir ve hatta birkaç tekniği birleştirebilir.

Başlıca Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Son yıllarda diş tedavilerinde yaşanan gelişmeler sayesinde istenen gülüş tasarımına ulaşmak için daha fazla estetik müdahale yapılabilmektedir. Bunlar arasında mevcut koşullara göre en çok talep edilenler şunlardır:

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma son yıllarda en çok talep edilen estetik tedavilerden biridir. Zamanla veya belirli yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi nedeniyle doğal beyazlığını kaybetmiş dişlerin renginin açılmasından oluşur.

En yaygın olanı, soğuk ışık lambası ve ağartma jeli kullanılmasıdır. Çok belirgin değişikliklerin elde edildiği, sonuçlar alınan bir tedavidir.

Ortodonti

Bazı ortodontik tedavi türleri de diş estetiği içinde sınıflandırılmaktadır. Bunlar arasında rahat bir gülümseme elde etmek için dişlerin ve dişlerin kapanış (üst ve alt dişlerin sahip olduğu kapanma şekli) hizalanmasının düzeltilmesi gibi tedaviler söz konusudur.

Görünmez ortodonti kullanımı , dişlerin pozisyonunu düzeltmeye yönelik tedavilerde büyük bir ilerleme anlamına gelmektedir. Bu teknik ile ortodonti tedavisinde “tel takma” sürecinin yaşattığı olumsuz sosyal baskılar da sona ermiştir.

Diş Kaplamaları

Diş kaplamalarının kullanımı, kozmetik diş hekimliği tedavileri arasında giderek yer kazanmaktadır. Doğal dişi etkili bir şekilde kaplayarak dişlerin konumunun, renginin ve hatta boyutunun düzeltilmesini sağlarlar.

Kaplamalar , dişin görünen kısmına yerleştirilen ince bir kompozit veya porselen tabakasından oluşur. Yerleştirilmeleri kolay ve hızlıdır, ayrılmış, kırılmış dişleri düzeltmek veya beyazlatmak için çok hızlı sonuç verirler. Aynı zamanda bu materyaller ışık geçirgen bir yapıda oldukları için dişlerde yapay bir görüntü oluşturmazlar.

Diş İmplantı

Diş implantlarının yerleştirilmesi de gülüşün düzeltilmesi için çok yaygın bir tekniktir. Bir diş eksikse veya orijinal diş, onu kurtarmak mümkün olmayacak kadar çok hasar görmüşse, Dr. Özcan Çakmakcıoğlu tarafından çene kemiğine takılan bir vida aracılığıyla implant işlemi gerçekleştirilir.

Bu protez orijinal diş ile aynı işlevi görür ve aynı zamanda hastanın kozmetik kaygılarını da gidermiş olur. Estetik ihtiyacın daha da ötesinde, orijinal dişin görünümünü ve işlevselliğini yeniden yapılandırmayı amaçlayan bir tekniktir.

Estetik Diş Tedavisi için İdeal Zaman Nedir?

Estetik bir tedavi uygulamadan önce ağzınızın sağlıklı olduğundan emin olmalısınız. Bu konuda hemen bizi arayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Tedaviniz sonucunda ağız ve diş sağlığı açısından herhangi bir sorun görülmediği takdirde estetik diş tedavisine başlamak mümkündür.