Diş Estetiği Nedir?

Diş Estetiği Nedir?

Estetik kelime anlamı olarak sanatsal yaratıcılık, güzellik kavramı anlamına geliyor. Geçmiş çağlardan bu yana toplumda hep bir estetik anlayışı olmuştur. Ancak son yıllarda bu anlayış daha yoğun biçimde hissedilmeye başlandı ve estetik kavramı önem kazandı. Estetik çağında görsellik her zamankinden daha önemli kabul ediliyor ve kişiler kadın ya da erkek fark etmeksizin güzel olmak için özen gösteriyor. Tıp teknolojilerinin gelişmesi kişilere estetik uygulamalarında sonuçlar alınmasını sağlıyor. Diş estetiği de bu aşamada önde gelen estetik uygulamalar biridir. Eğri dişler, yamuk veya kırık dişler, sarkmış diş etleri, rengi koyulaşmış sağlıksız dişler daha sağlıklı hale geliyor.

Diş Estetiği Alanında Uygulamalar

Yaprak porselen: Kırık, yamuk, eğri, rengi sararmış dişler veya sadece küçük olduğu için rahatsızlık duyulan tüm diş problemlerinde yaprak porselen tedavisi uygulanıyor.

Gülüş tasarımı: Gülüş tasarımında kişinin diş sorununa özel çözümler geliştiriliyor ve gülümsemesine engel olacak sorunlar tedavi ediliyor.

Diş implantı: Eksik diş tedavilerinde uzun kalıcılıkta tedavi imkânı veren aynı zamanda estetik görüntü sağlayan implant diş tedavisi hem fonksiyonel hem de estetik bir tedavi yöntemidir.

Diş eti estetiği: Diş eti çekilmesi, diş eti renginde koyulaşmalar, diş eti yaraları ve benzeri problemler estetik görüntüyü bozan hallerdir. Diş hekimi bu sorunlara çözümler getiriyor.

Diş beyazlatma: Kahve, çay, alkol, tütün tüketimlerinden ötürü veya sadece yaş ilerledikçe ortaya çıkan renk değişimleri sağlıksız olduğu kadar kötü bir görüntü oluşturur. Ev ve ofis tipi beyazlatma yöntemleriyle dişler beyazlatılabiliyor.

Porselen diş: Dişleri sağlıklı olduğu halde görüntüsünden hoşlanmayanların tercih ettiği diş kaplama yöntemidir.

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği kişiye kazandırdığı sosyal rahatlık ve sağlıklı ağız yapısı nedeniyle tercih ediliyor. Sağlıklı bir gülüşe kavuşmak, güçlü diş yapısı ile mümkün oluyor. Diş estetiği fiyatları yapılacak işleme göre değişkenlik gösterir. Randevu ve bilgi için merkezimizi arayabilirsiniz.