Diş Estetiği Fiyatları

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği çok geniş bir alanı kapsıyor. İçeriğinde birçok farklı tedavi ve uygulama yer alıyor. Üstelik her hastaya uygulanan estetik programı farklıdır. Bazen estetik aşamasına geçmeden önce diş çürükleri, diş eksiklikleri tedavi ediliyor. Önce zorunlu işlemler akabinde ise diş estetiği için ihtiyaç duyulan, diş hekiminin yapılmasını önerdiği uygulamalar belirlenir. Bu nedenle diş estetiği fiyatları hiçbir zaman tek bir rakamdan oluşmaz. Bir hasta için sadece implant ve beyazlatma işlemi diş estetiği kabul edilip fiyat belirlenirken bir başka hastada implant, porselen kaplama, pembe estetik ve daha bilumum işlem yapılıp fiyat verilebilir. Dolayısıyla diş estetiği fiyatları yapılacak uygulamaya ve uygulamanın kapsamına göre değişebilmektedir. Diş estetiğine dair merak ettiğiniz her şeyi bizimle iletişime geçerek ya da randevu oluşturarak kliniğimizden öğrenebilirsiniz. 

Diş Estetiği Fiyatları Değişiklik Gösterebilir

Diş estetiğinde amaç sağlıklı, doğal bir gülüş ortaya çıkarmaktır. Mevcut hastanın hangi tedavilere ve uygulamalara ihtiyacı var önce bu belirlenir. Daha sonra ise tedavi programı oluşturulur. Hastanın diş röntgeni çekilir, öncelikli işlemler varsa yapılır. Ağız içerisindeki temizleme işlemleri yapılır. Diş estetiğinde sadece dişlere odaklanılmaz, diş etleri de estetik kapsamında ele alınır ve sağlıklı bir görüntüye kavuşturulur. Elbette her hastada durum farklı ilerler; diş hekimi ve hasta bu tedaviye gerek olup olmadığını birlikte belirler. Diş estetiği yaptırılacağı zaman hastanın gerekli ölçümleri ve belirlemeleri yapılabilir. Yapılan analizler neticesinde hastalara örnekler gösterilir. Kişiye özel olarak yapılan bu uygulamalar sonucunda işlemlere başlanır. Pembe estetik, implant, porselen kaplama, zirkonyum, diş beyazlatma, gülüş tasarımı ve daha birçok işlem hastanın ağız ve diş sağlığına göre programa dâhil edilir. Diş estetiği fiyatları bu tedavilerin içeriğine göre kişiye özel belirlenir.

Diş Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Diş estetiği fiyatları, diş estetiği tedavi süresi ile birlikte merak edilen bir diğer soru kimlerin diş estetiği yaptırabileceğidir. Diş hekimlerine göre çene gelişimini tamamlamış ve dişlerinde sağlık sorunları bulunan; eksik diş, sağlıksız diş eti gibi çeşitli şikâyetleri olan; kişiler diş estetiği için başvurabilmektedir. Bu konuda tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ya da muayene için randevu oluşturmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.