Lazer Diş Beyazlatma Hakkında 3 Adım

Lazer Diş Beyazlatma Hakkında 3 Adım

Diş beyazlatma dişlerin bir kaç ton daha beyaz görünmesini amaçlayan özellikle estetik diş hekimliği kapsamında ele alınan bir tedavidir.

Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Bu işlemden önce mutlaka bir ön muayene gereklidir. Burada Dr. Özcan Çakmakcıoğlu dişlerinizin bu işlem için uygunluğunu değerlendirerek size bilgiler verir. Bunun devamında ofis tipi veya ev tipi diş beyazlatma yönünde bir karar verilir. Randevu oluşturularak ön muayene tamamlanmış olur.

Ofis tipi beyazlatma işleminde genellikle seanslarda 1 saat kadar bir beyazlatma işlemi uygulanır. İlk tedaviden sonra Dr. Özcan Çakmakcıoğlu’nun özellikle kaçınmanız gereken yiyecekler ve içecekler hakkında verdiği bilgileri özenle uygulamanız gerekmektedir. Sınırlı bir süre de olsa bu dişin rengini etkileyebilecek yiyecek ve içeceklerden bir süre uzak durmak gereklidir. Çoğu durumda tedavisinde ofis tipi beyazlatma işlemi ev tipi diş beyazlatmayla desteklenebilir.

Bu Tedavi için Uygunluğa Nasıl Karar Verilir?

  • Bu tedavi için dişlerin gelişimini tamamlayıp kendi rengini almış olması gerekmektedir.
  • Dişleriniz ve diş etleriniz diş hekimi tarafından kontrol edilir. Burada sağlıksız bir durum ile karşılaşılırsa öncelikle bu tedavi gerçekleştirilir.
  • Diş beyazlatma beyazlatma ürünleri, kaplamaların, kronların, köprülerin veya protezlerin görünümünü hafifletebilir. 

Beyazlatma İşlemi Sonrası Rengi Korumak için Ne Yapılmalı?

Profesyonel diş beyazlatmanın etkileri, diş bakımı düzgün yapılırsa üç yıla kadar bazı durumlarda ise daha da uzun ömürlü olabilmektedir.

  • Dişlerinizi günde en az iki kez fırçalayın
  • Kontroller için düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret edin.
  • Sigara diş rengini değiştirdiğinden sigarayı bırakmanız bu işlemin ömrünü uzatmaktadır.
  • Dişlerinizi lekeleyebilecek yiyecek ve içecekleri azaltın.

Hemen bizi arayarak ön muayene için randevunuzu oluşturabilirsiniz.