Dental Estetik

Dental Estetik

Dental estetik  ağız ve diş sağlığındaki görüntü bozukluklarını, kusurları kapatan, kişilere sağlıklı ve parlak bir gülüş kazandıran estetik uygulamalarının hepsini kapsar. Porselen diş, zirkonyum kaplama, implant diş, gülüş tasarımı, ortodontik tedaviler, yaprak porselen tedavisi gibi birçok uygulama estetik kapsamında gerçekleştiriliyor. Sağlıksız diş yapısına sahip olanlar için önce dolgu, kanal tedavisi, diş çekimi gibi tedaviler yapılır. Akabinde ise gülüş tasarımı ya da porselen kaplama gibi farklı estetik uygulamalar tercih edilebilir. Eğer hasta, sağlıklı bir diş yapısına sahipse ancak dişlerinin görüntüsünden memnun değilse yine devreye bu tedaviler giriyor.  Diş estetiği kısmen ihtiyaçtan çoğu zaman ise görsel estetik kazanma isteğinden ötürü tercih ediliyor. Ön dişleri uzatmak ya da tüm dişleri aynı hizada tasarlamak zaman zaman tercih edilebiliyor.

Dental Estetik Yaptırmak

Estetik kavramı geçmişten günümüze her zaman önemli olmuştur. Dental estetik bu anlayışa hizmet eden ve tedavi de içeren bir müdahaledir.

  • Dişlerinde kusur bulunması üzerine dental estetik yaptıran kişiler sosyal yaşantıda dişlerinden kaynaklanan problemlerle ilgili rahatlama yaşar.
  • Diş kaybı yaşayanlarda gülerken ya da konuşurken dışarıdan görünen eksik bölgeler kötü hissettirir. İmplant diş tedavisi yaptıranlar bunu yaşamak zorunda kalmaz.
  • Zirkonyum kaplama, porselen kaplama tedavileri sonucunda diş uyumla yeni görüntüyü benimser.
  • Diş eti çekilmesine bağlı yaşanan kötü görüntü ortadan kaldırılır,

Uygulamaların Fiyatları

Fiyatlar işleme göre değişebilmektedir. Hastanın diş muayenesi yapıldıktan ve talep ettiği tedaviyi belirtmesinden sonra diş hekimi, fiyat teklifi oluşturur.  Herkesin diş yapısı, sağlığı ve istekleri farklıdır. Diş hekimi doğal ve kişiye en uygun tedaviyi önerir. Merkezimizi arayarak dental estetik fiyatlarını öğrenmek üzere randevu alabilirsiniz.