Bonding Diş Uygulaması

Bonding Diş Uygulaması

İyi bir iletişim gülümseme sayesinde daha da güçlenir. Bu nedenle sağlıklı dişler çok önemlidir. Bonding dişlerimizde görüntü açısından rahatsız edici bulduğumuz bozukluklara, bir takım eklemeler yaparak, müdahale eden bir uygulamadır. Bu bozukluklar, dişin rengiyle ya da şekliyle ilgili olabilir. Kullanılan malzemelere mikrofil ajanlar adı verilir. Bu malzemeler, dişlerin dışarıda kalan yüzeylerine tutturulup sahip oldukları bozukluğu düzeltirler. Çoğunlukla diş aralarındaki boşlukların giderilmesi amacıyla kullanılır. Aynı zamanda kırık dişlerde de, son derece başarılıdır. Bu uyguluma yoluyla köprüler bile yapılabilmektedir. Bonding diş aralıklarının fazla olduğu durumlarda veya bazı unsurların düzeltilmesinde tercih edilebilmektedir.

Bonding diş günümüz diş hekimliğinin güncel uygulamalarından biridir. Yapılan son çalışmalar sayesinde aşamalar kaydedilmiş, dişe sağlam bağlanan malzemeler geliştirilmiştir.  Dış kısımlarına yapıştırılarak kullanıldığı için, işlem aşamalarında dişe zarar vermezler. Bonding diş bu yönüyle, diş hekimleri tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Teknolojik yöntemlerle elde edilen mikrofil ajanlar, dişlerle benzer özelliklere sahiptirler. Renk değişimleri, dişlerde olduğu şekli düşünülerek planlanmıştır. Cilalama işlemi sayesinde, yüzeylerindeki lekelenme olayı azalabilmektedir. Dış etkenlerle oluşan lekelere, muayeneler sırasında, diş hekimlerince müdahale edilebilir.  

Bonding Diş Nasıl Uygulanır?

Kadın erkek, yaşlı genç, herkesin kullanabileceği bir uygulamadır. Alanında yetkili diş hekimlerince uygulandığı takdirde, doğal bir görünüm sunarlar. Uygulamadan sonra dikkat edilmesi gereken bir takım durumlar söz konusudur. Bunların başında, çok sert kuru yemiş kabuklarını ve şekerleri dişlerle kırmamak gelir. Bu tür durumlar, dişlerimize olduğu gibi, mikrofil ajanlara da zarar verirler. Tırnak yeme alışkanlığı, aynı şekilde, bonding diş uygulanmış kişiler için uzak durulması gereken bir başka durumdur.

Dayanıklılığı Nasıldır?

Bonding diş dayanıklı bir uygulama olmakla beraber her diş uygulamasında olduğu gibi dış etkilerden ve darbelerden etkilenebilmektedir. Kullanılan malzemenin niteliği ve kalitesi de çok önemlidir. Bu nedenle ödeyeceğiniz ücret hakkında fikir yürütürken Kaliteli malzemelerin sağlamlığı ve kalitesiz bir malzemenin kalıcı olmaması gibi durumları da değerlendirebilirsiniz. Daha önce bonding diş uygulanmış bir dişe, diş hekimin incelemelerine ve kararına göre yeniden aynı uygulama yapılabilir.