Alanında Uzman Diş Kliniği Neden Önemlidir?

Alanında Uzman Diş Kliniği Neden Önemlidir?

Diş tedavisinde her diş kliniği her hasta için verimli merkez olmayabiliyor. Hasta ve diş hekiminin iletişimi tedaviyi etkileyebiliyor. Hasta kendini güvende hissetmediği bir yerde tedavi olmakta kararsız kalabiliyor. Bu nedenle diş hekimi öncelikli olarak hastasını düşünerek işini memnuniyet odaklı gerçekleştirmesi gerekir. Böylece hastalar sağlıklı dişler ile diş kliniği tecrübesini yaşayabilir.  

Diş Kliniği Hizmetleri

Diş kliniği olarak Dr. Özcan Çakmakcıoğlu tarafından verilen genel hizmetlerden bazıları şöyledir:

Estetik Diş Tedavisi:

Diş kliniği, estetik diş tasarımı isteyen hastalara farklı alternatifleri olan bir tedavi uyguluyor. Ortodontiden çene eklemi bozukluklarına kadar birçok işlemi içeren gülüş tasarımı yapılabiliyor.

Kanal Tedavisi:

Doğal dişlerin yerini hiçbir diş tutmayacağı için mevcut dişlerdeki küçük – büyük tedavi edilebilir seviyedeki tüm problemler tedavi edilerek dişin kaybı önlenmelidir. Kanal tedavisi bu anlamda verimli bir tedavi olup, hasarlı dişleri kurtarmada etkilidir. Birkaç seanslık tedavi ile hasar gören diş kurtarılır.   

İmplant Tedavisi:

Eksik diş tedavisinde şimdiye kadar köprü, protez tedavileri uygulanırdı. Eksik diş vakalarında günümüzde en çok tercih edilen tedavi yöntemi implant tedavisidir. İmplant uzun süreli bir kullanım sağlaması açısından kalıcı ve doğal tedavidir. İmplant yaptırırken diğer dişler hiçbir şekilde zarar görmez, tedavi sonunda estetik bir görüntü elde edilir.    

Ortodontik Tedavi:

Çapraşık, ayrık dişlerin dizili ve verimli bir görünüme kavuşmasında hareketli – sabit teller etkili oluyor. Ortodontik tedavide çok gelişmiş uygulamalar bulunuyor. Hastalar tel taktırmak istemediği takdirde şeffaf plak yöntemi ya da damaklık ile çapraşık diş probleminden kurtulabiliyor. Her geçen gün gelişen ortodonti, kişilere uzun süre kullanabilecekleri dişler sağlıyor.

Gülüş Tasarımı:

Son yıllarda adını çokça duyduğumuz gülüş tasarımı aslında bir estetik diş tedavisi olmakla birlikte farklı uygulamalarla hastaya sunulabiliyor. Bu tedavi süresince dijital diş hekimliği olanaklarından yararlanarak hastaya nasıl bir süreç izleneceği anlatılıyor.

Dr. Özcan Çakmakcıoğlu diş kliniği bu ve benzeri tüm diş tedavilerinde Nişantaşı’nda bulunan muayenehanesinde hizmet vermektedir. Yapılacak işlemin içeriği farklılık gösterdiğinden maliyetler uygulanacak işleme göre farklılık gösterebilmektedir. Genel muayene gerçekleştirdikten sonra bu konuda gerekli bilgiler verilmektedir. Telefonla ya da iletişim formları aracılığıyla genel muayene randevunuzu alabilirsiniz.