Özel Diş Doktoru

Özel Diş Doktoru

Özel diş doktoru, genel anlamda diş hekiminin kendi seçtiği ve tasarladığı muayenehaneleri ifade etmektedir. Diş hekimleri genellikle kendi muayenehanelerini açarak meslek yaşamlarını sürdürüyor. Bu diş hekimleri genellikle belirli bir randevu ve tedavi planına göre ilerlemektedir. Böylece kişi kendine uygun olan randevu tarihini seçebilmektedir. Ayrıca çok yoğun olan veya vaktini boşa harcamak istemeyen insanlar için planlanmış ve süresi belirli bir diş tedavisi çok önemlidir. Bu nedenle özel diş doktorları yoğun olarak tercih edilir.

Özel Diş Doktoru Neden Tercih Ediliyor?

  • Diş konusunda hekimin hastası ile iletişimi çok önemlidir. Yanlış kurulacak bir iletişim istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra sağlıklı bir iletişim için her hastaya yeterli zaman ayrılmalıdır. Eğer yeterli zaman yoksa diş hekimi buna göre planlama yapabilmelidir.
  • Özel diş doktoru, her zaman tedavi hakkında önceden bilgi verir, hastaya birden fazla tedavi mümkünse seçenekler sunar.
  • Randevu saatine daima sadık kalınır. Hastalar çoğunlukla vakitleri kısıtlı ve değerli olduğundan özel diş merkezlerini tercih ediyorlar.
  • Özel diş doktoru, cerrahi işlemlerde birden fazla görüş almak için gerektiğinde hekim arkadaşlarına danışır.
  • Özel diş hekimleri, dişçi koltuğundan korkan kişileri rahatlatmada vakit sıkıntısı yaşamadığı için fonksiyonel davranabilmektedir.

Hangi Diş Hekimi?

Özel diş doktoru araştırılırken hastanın doktora güven duyması ve doktorun ulaşılabilir olması çok önemlidir. Bundan sonraki kriter ise diş hekiminin hastanın tedaviye ihtiyacı olan konuda ne derece uzmanlaştığı ile ilgilidir.  Örneğin bazı tedaviler estetik diş hekimliği ile yakından ilgilidir. Böyle durumlarda hastalar bu konuda kendini kanıtlamış diş doktorlarına daha yatkın olmaktadır.

Merkezimizi arayarak Dr. Özcan Çakmakcıoğlu hakkında bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz randevu oluşturarak ön inceleme ve muayene için merkezimize gelebilirsiniz.